Ve Schuster istifa etti

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Kilitli
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Ve Schuster istifa etti

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

"Başarısız olduğum bir takımda kalmak istemiyorum" diyen Alman hocanın istifasını sunduğu, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in de Schuster'in istifasını kabul ettiği öğrenildi.

Resim

Beşiktaş'ın bugün 11.00'de başlayan antrenmanında yer alan Schuster, yardımcılarıyla beraber antrenmanı yönetti. Alman hoca, yanında bulunan yardımcılarından Tayfur Havutçu ile de saha ortasında kısa bir görüşme yaptı.

Kayserispor maçının hazırlıklarına sabah yaptığı antrenman ile devam eden Siyah-Beyazlıların, yarım saatlik bölümü basına açık yapılan idmanı yaklaşık 1,5 saat sürdü. Antrenmana tedavisine devam edilen Onur Bayramoğlu katılmadı. İsmail Köybaşı ve Mert Nobre takımdan ayrı koşu yaptı.

Bernd Schuster yönetiminde yapılan antrenman kondisyon, denge ve taktik çalışmalardan oluştu. Takım halinde yapılan koşularla başlayan idman, kısa koşularla devam etti. Daha sonra siyah-beyazlılar, denge ve kuvvet çalışmaları yaptı. Minik kale kontrollü pas çalışmasının ardından siyah-beyazlılar yarım sahada çift kale maç yaparak antrenmanı tamamladı.

Minik kale çalışması sırasında sol ayak topuğuna darbe alan İbrahim Toraman, antrenmanı yarıda bıraktı. Kulüp Doktoru Devrim Urgun, İbrahim Toraman'ın tedbir amaçlı olarak idmanı yarıda bıraktığını ve tedavisine başlandığını söyledi.

Öte yandan takımla son kez idmana çıktığı tahmin edilen Alman hocanın Kayserispor maçına kadar takımın başında durması için ikna edilmeye çalışıldığı belirtildi. Schuster'in Kayserispor maçının ardından İstanbul'dan ayrılması bekleniyor.

Beşiktaş teknik direktörlüğünden istifa eden Schuster'in yerine sezon sonuna kadar takımı yardımcılarından Tayfur Havutçu'nun çalıştıracağı ve yeni teknik adamın önümüzdeki sezon için planlanacağı öğrenildi.

Mete Düren’den Açıklama

Basın Sözcümüz Mete Düren, istifa eden Bernd Schuster'in yerine sezon sonuna kadar Tayfur Havutçu'nun teknik direktör olarak görev yapacağını açıkladı.

Resim

Yönetim Kurulumuz, Akaretler'deki kulüp binamızda toplandı. Basın Sözcüsü ve Futbol Komitesi Üyemiz Mete Düren, basın mensuplarına yaptığı açıklamada dün akşam Bernd Schuster'in Başkanımız Yıldırım Demirören ile görüşme talebinde bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

"Sayın Schuster, arzuladığı ve hedeflediği şekilde futbol takımına gerekli faydayı gösteremediğine kanaat getirdiği için ve bundan sonra da kalan müsabakalarda faydalı olamayacağına inandığı için itifa etme kararını Sayın Başkanımız'a bildirmiş ve istifa mektubunu iletmiştir. Böyle bir durum karşısında Sayın Başkanımız, hoca ile hem bu sene hem de gelecek sene de devam etme niyetinde ve planında olduğunu, tüm yönetimin aynı fikirde olduğunu kendisine bildirmiştir. Ancak Sayın Schuster, kendisine gösterilen bu güveni suistimal etmek istemediğini ve kulübün parasını da bu şekilde yani, kendine göre haksız bir şekilde, daha fazla almak istemediğini belirtmiştir. Öncelikle bu jestinden dolayı teşekkür ederiz. Son zamanlarda hakkında hiç de tasvip etmediğimiz, kendisinin kulüpten gönderilmek ve tazminat almak isteğinde bulunduğu şeklinde spekülasyonlara en güzel şekilde cevap verdiğini düşünüyorum.

Yönetim Kurulumuz'un bugünkü toplantısının amacı bu istifayı kabul etmek değildir. İstifa tek taraflı bir süreçtir. Schuster istifa etmiş ve konu kapanmıştır.

Yönetim Kurulu gündeminde önümüzdeki 12 maçlık periyot var; Türkiye Kupası maçlarını da düşündüğümüz zaman bu sürecin ve gelecek sezonun planlanması şeklindedir. Yönetim Kurulumuz bu toplantıda uzun tartışmalardan sonra sezon sonuna kadar Yardımcı Antrenörümüz Sayın Tayfur Havutçu'nun teknik direktörlüğe getirilmesine karar vermiştir. Teknik Direktörümüz Tayfur Havutçu yardımcılarını kendisi seçecektir. Tabii bu kararı verirken şüphesiz böyle bir dönemin yeni bir teknik direktör arayışı için hiç uygun olmadığı kanaati hepimiz tarafından paylaşılmaktadır. Sayın Havutçu'ya bu konuda tüm Yönetim Kurulumuz derin bir güven beslemektedir. Kendisi Sayın Denizli ile bire bir çalışmış ve bu takımı Şampiyon yapmıştır. Sezon başından beri her ne kadar yedek kulübesinde buunmadıysa da tüm mesaisini Schuster ile geçirmiştir.

Beşiktaş kulübünün ağırlığını kaldırabilecek bir kişi olduğuna sanırım tüm spor camiası ve Beşiktaş Camiası hem fikirdir."

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Mete Düren, önümüzdeki sezon ile ilgili planların şu anda gündemde olmadığını ve Tayfur Havutçu'nun Kayserispor maçında teknik direktör olarak takımın başında yer alacağını belirtti.

Futbolcuların bu değişiklikten nasıl etkileneceği yönündeki soruyu yanıtlayan Düren, "Bu konuda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tayfur Havutçu, bütün mesaisini hoca ile ve oyuncularla birlikte geçiren bir teknik direktördür. Dolayısıyla mevcut kadromuz itibariyle bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum" dedi.

Schuster'in tüm ekibi ile birlikte istifa ettiğini vurgulayan Mete Düren, camiamızdan Tayfur Havutçu'ya destek istedi. Düren, şunları söyledi:

"Önemli olan camia olarak Tayfur Havutçu'ya destek olmamızdır. Tayfur Havutçu'nun bu görevi teorik ve pratik olarak başarıyla yapacağını düşünüyorum; ben ve Yönetim Kurulumuz aynı fikirdedir. Tüm oyuncularımız da aynı fikirde olacaktır. Bizim bu noktadan itibaren Beşiktaş Camiası olarak önemli görevlerimizden birisi Tayfur Havutçu'ya tam destek olmaktır."

İbrahim Üzülmez konusundaki soruları da yanıtlayan Mete Düren, İbrahim Üzülmez'in fesih sözleşmesinin Futbol Federasyonu'na gönderildiğini ve Üzülmez'e özel bir maçta jübile yapılacağını vurguladı.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Ve Schuster istifa etti

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bence iyi oldu...

Bu kadar yıldızı oynatamayan adamdan pek medet ummamak gerekir. Ama Alman takımları neden istiyor bu adamı anlamadım.

Tayfur başımıza geldiğine göre kesin şampiyonuz! :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Ve Schuster istifa etti

Mesaj gönderen VSaBaH »

ozgurwebtures yazdı:bu konuları kaldırsak artık

Arşiv kaldırılmaz saklanır arkadaşım...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
turakturak
Acemi Üye
Acemi Üye

Ve Schuster istifa etti

Mesaj gönderen turakturak »

neler neler oluyor olmuş be

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Ve Schuster istifa etti

Mesaj gönderen VSaBaH »

turakturak yazdı:neler neler oluyor olmuş be

Ya arkadaşım hortlatmayın şu konuları artık :)
 !

Resim

Kilitli