Tigana ile röportaj

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Kullanıcı avatarı
evren
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Tigana ile röportaj

Mesaj gönderen evren »

Resim

TİGANA KAFA KARIŞTIRDI

Kartal’ın UEFA’daki şansını mucizelere bırakan Zenit beraberliği Beşiktaş’ta moralleri bozdu. Tigana’nın açıklamaları ise, “İşler yoluna girmezse, sezon sonunda takımdan ayrılabilir” şeklinde yorumlara neden oldu.

5 maçta sadece 1 galibiyet alan Fransız çalıştırıcı, bir Rus gazetecinin “Zenit yenilseydi teknik direktörü kavulacaktı” şeklindeki sözleri üzerine, “Bu tüm antrenörlerin kaderidir. Bavulları hep hazırdır. Başarılı olmayını gönderirler” dedi. Bu ifadeler, akıllarda soru işareti bırakırken, “Tigana kendisini başarısız görüyor” diye değerlendirildi.

OYUNCULARI BEN SEÇMEDİM

Tecrübeli çalıştırıcı, Siyah-Beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi’ne de kadroyu kendisinin oluşturmadığından yakındı. Hedeflediği noktanın maksimuma ulaşmak olduğunu vurgulayan Tigana, “Sezon başında burada değildim, bu yüzden kadroyu ben kurmadım, oyuncuları ben seçmedim ama yapabileceğimizin en iyisini yapacağız” diye konuştu. Kendisini, “Aslında ben çok açık birisiyim. ‘Futbolu ben yarattım’ nidalarında olan, burnu büyük bir kişi değilim” diye tanımlayan Jean Tigana, sözünün eri ve duygusal bir insan olduğunu da sözlerine ekledi.

TÜMER, VESTEL MAÇINDA DA YOK

Sakatlığı nedeniyle Beşiktaş için hayati değer taşıyan UEFA Kupası’ndaki Zenit maçında görev yapamayan Tümer Metin’in ağrılarının devam ettiği, bu nedenle Siyah-Beyazlı takımın yarın Vestel Manisaspor ile İnönü Stadı’nda oynayacağı karşılaşmada da forma giyemeyeceği açıklandı. Uzun süre yeşil sahalardan uzak kalan Pancu ve Youla ise dün ilk kez takımla birlikte antrenmana çıktı. Kulüp doktorları bu futbolcuların sadece idman eksiği olduğunu belirterek, oynatma kararını Teknik Direktör Tigana’nın vereceğini söylediler. Bu arada İtalya’da atroskopi olan Tayfur’un ikinci yarının başına yetişeceği ifade edildi.

SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ

Başkan Yıldırım Demirören, camianın 20-30 yıldır hasretle beklediği başarılara imza attıklarını belirterek, “Kalan 13 aylık görev süremiz boyunca da verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Kulübümüzün sadece bugünü değil, yarınları için de birlik içinde olacağız. Bunu başardığımız takdirde, Beşiktaşımız’ın başarıları kalıcı olur” dedi.

FATİH KULÜP ARIYOR

Sezon başında Beşiktaş’tan Porto’ya transfer olan Fatih Sonkaya, Portekiz kulübünde aradığını bulamadı. Devamlı yedek kalan ve zaman zaman kadroya bile giremeyen yıldız futbolcu, Porto’dan ayrılmak istediğini yöneticilere ilettiğini söyledi. Fatih, “Kulübüm tarafından isteğim olumlu karşılandı. Yedek kulübesinde çürümek ve unutulmak bana uygun değil. Futbol hayatımı Türkiye’de sürdürmeyi düşünüyorum. Gelecek her teklife açığım” diye konuştu.