Jean Tigana'dan Açıklama

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Jean Tigana'dan Açıklama

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Teknik Direktörümüz Jean Tigana, internet sitemize yaptığı özel açıklamada hem CSKA Sofya rövanş mücadelesini değerlendirdi, hem de dün akşam yaptığı ve yanlış anlaşılmalara yol açan sözlerine açıklık getirdi.

UEFA Kupası 1. turundaki CSKA Sofya rövanş mücadelesi ile ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

İstanbul'da oynadığımız ve 2-0 kazandığımız maçtan sonra UEFA Kupası'nda gruplara kalabilmemiz için deyim yerindeyse büyük bir adım attık. Şimdi orada gruplara katılabilmek için mücadele edeceğiz. Burada önemli olan Bulgaristan'daki maçta gol atmamızdır. Ama sadece gol atmayı düşünmeyeceğiz, aynı zamanda gol yememeyi de düşüneceğiz. Açıkca söylemek gerekirse, Bulgaristan'a sakatlıklar nedeniyle biraz sıkıntılı gideceğiz. Birçok oyuncum şu an için takımla birlikte çalışamıyor ve elimizde şu anda küçük bir ekip var. Ama ne olursa olsun, benim kadromdaki bütün oyuncular birbirinden yetenekli ve hepsi oynayamayan arkadaşlarının açığını kapatacak kapasitede. Ben onlara çok güveniyorum ve Sofya'da da gerekeni yapacaklarına inanıyorum.

Türkiye Süper Ligi'nde 7 hafta geride kaldı, şu anda gelinen noktada bir değerlendirme yapar mısınız?

Dünkü Ankaragücü maçını da kazanarak üst sıralardaki yerimizi koruduk. Şimdi önümüzde Sofya maçının ardından çok önemli bir Kayseri Erciyes deplasmanı var. Bu karşılaşma da kesinlikle kazanmamız gereken bir maç. Çünkü ilk iki sıradaki Vestel Manisa ve Fenerbahçe'den kopmamak adına önümüzdeki bütün maçları kazanmalıyız. Ligde aldığımız 3 mağlubiyete değinmem gerekirse; Trabzonspor mücadelesi dışında 1'er farkla yenildiğimiz Vestel Manisa ve Galatasaray maçlarında ortada bir oyun vardı. Bu iki karşılaşmayı da lehimize çevirecek pozisyonları yakalamamıza rağmen şanssızdık. Kayseri Erciyes maçından sonra lige verilecek arada sezon başı itibariyle yeni yapılandırdığımız bu ekibimizle daha çok birlikte çalışma fırsatı bulup, sakatlarımızın da iyileşmesiyle daha iyi bir duruma geleceğiz.

Takımda sakatlığı bulunan çok futbolcu var, bu oyuncuların durumları ile ilgili ne söyleyebilirsiniz?

Şu anda sakatlarımızın tedavileri sürüyor ve bu oyuncularla ilgili doktorlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Benim her zaman üstüne basa basa geniş bir kadroya ihtiyacım var dememin nedeni de, uzun maratonlarda bu tip sorunların yaşanacağını bildiğim içindir. Düşünürseniz Beşiktaş gibi bir takım Türkiye Süper Ligi, UEFA Kupası ve Türkiye Kupası gibi zorlu 3 kulvarda mücadele ediyor. Buralarda başarılı olabilmek için çok sayıda üst seviyede oyuncu ve ayrıca genç oyunculara ihtiyacımız var. Şu anki kadromuz da sakatlıklar düzeldiği zaman beklentilere karşılık verebilecek düzeyde.

Dünkü karşılaşma sonrası Ricardinho ve Matias Delgado'nun birlikte oynamasıyla ilgili sorulan soruya yaptığınız açıklama değişik spekülasyonlara neden oldu. Bu konuda nelere söyleyeceksiniz?

Emin olun bu soru bana en az 10. defa soruldu. Ve ben artık bu soruya devamlı cevap vermek zorunda kalıyorum. Şunu açıkça söylemeliyim ki, bu oyuncuların ikisi de sezon başı transfer listemdeydiler. Şu anda da zaten kurduğumuz takımın bünyesindeler. Bu iki oyuncunun transferi, Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz ile hem fikir olarak gerçekleştirilmiştir. Benim bu soruya, "Güzel bir soru" diyerek gülmemin nedeni de, bu sorunun bana sıkça sorulması ve bu olayın bir sorunmuş gibi gösterilmesinden kaynaklanmaktadır. Birçok kulvarda mücadele ettiğimizi biraz önce de söyledim. Bunun için de alternatifli bir kadro oluşturduk. Tüm oyuncularım gibi adı geçen her iki oyuncumu da Takımımız’ın ihtiyacı olduğu şekilde bazen birini, bazen de her ikisini oynatarak faydalanacağım. Önemli olan takımda kimin forma giydiği değil, önemli olan Beşiktaş'ın kazanmasıdır. Bunun böyle bilinmesi gerekir.