TIGANA AÇIKLAMA YAPTI...

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

TIGANA AÇIKLAMA YAPTI...

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

UEFA'DA GRUPLARDAN ÇIKACAĞIZ...
BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktörümüz Jean Tigana, UEFA Kupası ve Fortis Türkiye Kupası’ndaki rakiplerimizi değerlendirdi. Tigana, “UEFA’da güçlü rakiplerimiz var ancak gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Fortis Türkiye Kupası’nda ise geçen seneki başarımızı tekrarlamak istiyoruz” diye konuştu.
UEFA Kupası’ndaki rakiplerin hepsinin çok güçlü takımlar olduğunu söyleyen Jean Tigana, grubumuzdaki takımları tek tek değerlendirerek, “İngilizleri yakından tanıyorum. Oynanması kolay olmayan bir ekip. Tottenham gerçekten çok güçlü bir takım. Kadrolarında önemli oyuncuları var. Fakat benim en çok çekindiğim takım Dinamo Bükreş. Kendi ülkesinde oynadığı 10 maçı da kazandı ve ligde lider. Bayer Leverkusen’i de iyi tanıyorum. Hava toplarında çok etkili olan bir takım. Kadrolarında sadece 2 tane oyuncu 1.80 cm’nin altında. Club Brugge da sık sık Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden ve önemli tecrübeye sahip olan bir takım” dedi.

“Bir üst tura yükseleceğimize inanıyorum” diyen Fransız Teknik Direktörümüz, “Çok yoğun bir maç trafiği bizleri bekliyor. Bütün maçlarda avantajlı olabilmek için sakat oyuncularımızın az olması gerekiyor. Bu zorlu maraton başlayana kadar sakatlarımızı minimuma indirerek tam kadro idmanlara başlamayı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Fortis Türkiye Kupası’na da değinen Tigana, “Grubumuzdaki 3 takım Süper Lig ekibi. Bucaspor’u ise tanımıyorum. Ancak bilgi toplamaya başladık” dedi. Tigana ayrıca, “Fortis Türkiye Kupası’ndaki hedefimiz geçen sene olduğu gibi bu sezon da Şampiyon olmak” diye konuştu.