10 Beşiktaş büyüğü

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

10 Beşiktaş büyüğü

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

'Beşiktaş Başkanı Sayın Yıldırım Demirören, çılgınca para harcıyor. Birçok projelere imza atıyor. Buna rağmen Beşiktaşlı, Beşiktaş'a başkan arıyor! Beşiktaşlılar'ın, gönlündeki başkan adaylarını araştırdım ve şu sonuca vardım:..' Sabah Gazetesi yazarı Kazım kanat'ın köşe yazısı;
10 Beşiktaş büyüğü
10 Beşiktaş büyüğü

Beşiktaş Başkanı Sayın Yıldırım Demirören, çılgınca para harcıyor. Birçok projelere imza atıyor. Buna rağmen Beşiktaşlı, Beşiktaş'a başkan arıyor!
Beşiktaşlılar'ın, gönlündeki başkan adaylarını araştırdım ve şu sonuca vardım:
Beşiktaş'ın kalbindeki 10 büyük isim var. Ama; bunların10'u da Başkanlık önerisine 'hayır' diyor. Bakınız efendim;
1- Turgay Ciner (Beşiktaşlılar'ın en çok başkan olarak görmek istediği kişi. Ama o tarafsız kalmak için hayır diyor!)
2- Rahmi Koç (Beşiktaş'a gönül kırıklığı var. Neredeyse simgesel olmuş Beko reklamı bile yok. Bunun mesajı da şu; Başkanlığa hayır emekliliğe devam...)
3- Hüsnü Özyeğin (Kendisine önerilen başkanlık için ne evet dedi ne de hayır!)
4- Tuncay Özilhan (Başkanlık önerisine önce evet, sonra hayır dedi.)
5- Zafer Yıldırım (Şu an aday olsa seçimi kazanır. Ama o büyük ısrarlara rağmen hayır diyor.)
6- Tevfik Yamantürk (O istiyor. Ama babası İdris Yamantürk başkanlığa sıcak bakmıyor.)
7- İhsan Kalkavan (Fethullah Gülen'in çok yakın dostu olması, başkanlık yolunu kapatıyor.)
8- Murat Aksu (Başkan Demirören ile kader birliği etti. Sözünden dönmek istemiyor.)
9- Hikmet Çetin (Şu anki siyası konumu başkanlık için engel)
10- Prof.Dr. Mesut Parlak (Cumhurbaşkanlığına adaylığı söz konusu. Bu nedenle öneriye hayır dedi.)
Sözün özü şu: Başkan Yıldırım Demirören neredeyse rakipsiz. Yani kongreye tek başına gidiyor. Beşiktaş başkanlığını çok isteyen Fikret Orman, Hasan Arat, Mehmet Kazancı, Nevzat Demir, Haşmet Bedii Kürüm ise 31 Ekim'i bekliyorlar. O gün aidatlar yatırılacak ve seçim tablosu açıkça belli olacak.

Süleyman Seba nokta koydu!

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Sayın Süleyman Seba eskilerin deyimi ile Beşiktaş'tan elini eteğini çekti.
Artık;
1- Geri dönüp başkan olmak istemiyor
2- Başkan olmak isteyene ne destek ne de köstek olmak istemiyor.
Meraklandıysanız söyleyeyim: Sevgili Seba'nın kara kaplı bir defteri vardır. O defterde inandığı insanların listesi vardır. (Bunlar 400 kişi civarında) İşte Seba o 400 insanın aidatlarını yatırtır ve kongre öncesin de hepsiyle ilgilenirdi.
Seba bıraktı... Aidatları yatırmadı, hiç kimseye telefon bile açmadı. Verdiği tek mesaj şu: Herkes Beşiktaş'a sahip çıksın?

Beşiktaş Divan Kurulu

Beşiktaş'ın akil insanlarından oluşan ve benim senato dediğim Divan Kurulu'nda seçim heyecanı erken başladı. Saygın üyelerin istediği Prof.Dr. Turgay Atasü, aday çıkarsa aday olmam diyor. Sevgili büyüğümüz Atasü böyle diyor ama Sami Albayrak, Yalçın Karadeniz ve Şeref Nasır şimdiden aday bile oldular. Ayrıca Yılmaz Ekergil de adaylık yoklaması yapıyor!

Küçük bir ayrıntı. Buraya dikkat!!!...

ŞEYTANIN AVUKATI.

Seçkin dostum Ahmet Bey pazartesi günü aradı. Dedi ki; Fenerbahçe'nin rakibi olacak takımların en önemli oyuncuları bir hafta önce yok oluyor?
Yok yaaa dedim. Araştırırım atv'deki Santra'da söylerim dedim ama unuttum.
Manisa'da uzatmanın da uzatmasında saçma bir yorumla topu elle oynadı diye Rafael oyundan atılınca, arkadaşım Ahmet Beyi aradım: Dediğin çıktı. Rafael'in oyundan atılacağını 3 gün önceden nereden bildin dedim. Cevap düşündürücüydü:
50 yıldır futbol izlerim. Bu işler böyle olur. Bu sene Fener'i şampiyon yapacaklar!