Bobo ve Nobre'den Açıklamalar

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Bobo ve Nobre'den Açıklamalar

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Futbolcularımızdan Mert Nobre ve Bobo, Belek Rixos Otel’de düzenledikleri basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. İki yıldızımız, Takımımız’ın ligin ikinci yarısında çok daha iyi olacağını söyledi.

İlk yarıda kötü bir dönem geçirdiğini söyleyen Nobre, “Taraftarlarımızın desteğine istedikleri cevabı veremedim. Geçirdiğim altı aylık sürede sadece iyi olayları hatırlamak istiyorum” diye konuştu. Taraftarlarımızın desteğini her zaman arkasında hissettiğini belirten Nobre, “Takıma faydalı olup gol atmak istiyorum. İkinci yarıda bana güvenenleri mahçup etmemek için elimden geleni yapacağım” dedi.

İyi oyunculardan kurulu bir takım olduklarından bahseden Mert Nobre, ilk yarıda istedikleri sonuçları alamadıklarını bunun da zamana bağlı olduğunu dile getirdi. İkinci yarının başlaması ile birlikte şampiyonluğa kilitlenmeleri gerektiğini ifade eden yıldız futbolcumuz, Fenerbahçe’deyken 11 puan geriden gelip şampiyon olduklarını, 8 puanlık farkı kapatıp aynı sonuca ulaşmanın daha kolay olduğunu söyledi. “Şampiyonluğa herkesin inanması ve bunun kafalara kazınması gerekiyor” diyen Nobre, “Alınan kötü sonuçlarda teknik direktöre yüklenmek yanlış. Hocanın verdiği kararı sahaya yansıtamıyorsak bu bizim suçumuz” diye konuştu.

Bu sezon Takımımız’ın en golcü ismi olarak dikkat çeken Bobo ise tatile çıkarken aklında hiç bir düşünce olmadığını ve ülkesine kafası rahat gittiğini söyledi. Gazetelerde çıkan transfer haberleri için de bir açıklama yapan Brezilyalımız, “Bordeaux’dan bir teklif olduğunu ben de gazetelerden öğrendim. Şu ana kadar bana gelen resmi bir teklif yok. Bu dönemde transfer teklifleri ile kafamı meşgul etmek istemiyorum. Ben iyi olduğum müddetçe teklifler gelecek. Ben istikrar peşindeyim. Şu anda kendimi iyi buluyorum ancak daha iyisini de yapmalıyım. Önemli olan bu performansı devam ettirebilmek” şeklinde konuştu.

Takımımız’ın ilk yarı performansını da değerlendiren Bobo, “Sezonun ilk yarısında sürekli eksik oynadık. Çok sayıda şanssız sakatlık yaşadık ve bu nedenle bir arada maç yapamadık. İkinci yarıda sakatlık olmadan sezonu Şampiyon tamamlamak istiyoruz” dedi.

Delgado’nun çok büyük bir futbolcu olduğunu da sözlerine ekleyen Bobo, büyük futbolcuların oynadıkları zaman takım arkadaşlarını da etkilediğini ve diğer oyuncuların kendilerini rahat hissettiğini söyledi. Bobo ayrıca Delgado’nun sakatlıktan kurtulup aralarına katılması halinde Ricardinho ile birlikte çok iyi ikili olacaklarına inandığını ifade etti. Nobre’nin gol atamamasından dolayı yapılan eleştirilerle ilgili olarak da konuşan Bobo, “Dünyanın en iyi futbolcularından Shevchenko, Milan’da 200 gol atmıştı ama Chelsea’de atamıyor. Futbolculara biraz zaman verilmeli” dedi.

Bobo, Antrenör ünvanı ile tekrar Takımımız’a dönen Tayfur Havutçu için ise “Bir dönem beraber oynamıştık. Kendisi çok profesyonel bir insan. Bize çok yardımcı olacağına inanıyorum” diye konuşurken, Nobre de “Tayfur Havutçu, kulübün içerisinden gelen ve kulübün hedeflerini çok iyi bilen bir insan. Kendisi de Takımımız’a çok önemli hizmetlerde bulunmuş. Böyle bir çalışmadan çok olumlu sonuçlar çıkar” şeklinde görüş belirtti.