Delgado kendini savundu

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Delgado kendini savundu

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Beşiktaş'ın Arjantin'li yıldızı Matias Delgado, bugün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Delgado, Beşiktaş'a geldiği günden bu yana kendisinden bekleneni tam olarak veremediğini ifade ederek, "İlk yarıda önemli bir sakatlık geçirdim. Uzun bir süre forma giyemedim. Ancak ikinci yarı ile beraber daha iyi bir performans sergilediğime inanıyorum. Basel'e transfer olduğumu zaman da ilk başlarda çok iyi performans sergilememiştim. Yeni bir ülkeye transfer oluyorsunuz. Oranın futbol yapısına alışmakta belli bir süre alıyor. Ama şu an Beşiktaş'ta Basel'de ki performansımı sergilediğimi söyleyemem" dedi.

Sağ kanat konusu...

Arjantinli yıldız, son haftalarda sağ kanatta görev yapmasıyla ilgili olarak ise "Ben profesyonel bir oyuncuyum. Bana nerede görev verilirse orada oynamak zorundayım. Ben hiç bir zaman sağ kanatta oynamak istemiyorum demedim. Sadece sağ kanatta rahat edemiyorum dedim. Ama futbolculuk böyle birşeydir. Takımın iyiliği için nerede görev verilirse orada oynamak zorundasınızdır" diye konuştu.

Delgado, takımının ligdeki performasını da değerlendirerek şöyle konuştu:

"Sezon başında genç ve yeni kurulmuş bir takımdık. Tabi bir iki hafta da takım olmamız imkansız. Sezonun ilk yarısında bir çok hata yaparak ve bu hataları tekrarlayarak doğrulara ulaşmaya başladık. Artık uzun bir süre geçti. Herşey de yerine oturmuş gözüküyor. Deplasmanda oynadığımız bütün sahaların kötü olduğunu söyleyemem. Ama çok iyi ortamlar değildi. Son oynadığımız Ankaragücü maçında da saha şartları bizi zorladı. Ancak böyle kötü sahalarda sadece ben ve Ricardinho'nun kötü oynadığını söylemek yanlış olur. Eğer ortada kötü bir oyun varsa bu tüm takımın kötü oyunuyla alakalı bir durumdur."

"Hucüma yönelik futbolcularız"

Matias Delgado, Türkiye Ligi'nin İsviçre Ligi'ne göre daha zorlu olduğunu ve Türkiye'deki futbolun sanıldığı kadar alt seviyede olmadığını ve üst düzeyde futbol oynandığını söyledi. Arjantinli futbolcu, Ricardinho ve kendisi hakkında savunma yapmadıkları şeklindeki eleştirilere de "İkimizde defansif oyuncular olmadığımızı biliyoruz. Hucüma yönelik futbolcularız. Ben ve Ricardinho yanımızda oynayan Serdar ve Koray'a yardım ediyoruz. Hep birlikte iyi yerlere gitmek için mücadele ediyoruz" cevabını verdi.

Siyah beyazlı oyuncu ligde hafta sonu oynayacakları Kayseri Erciyesspor maçının seyircisiz oynanacak olmasını da şöyle değerlendirdi: "Arjantin'de de böyle olaylar oluyor. Ancak orada koyulan kuralların uygulandığını söyleyemem. Arjantin'de sahalar kapatılmaz. Orada hiç seyircisiz maç oynamadım. Bunun iyimi kötümü olduğunu ise tam olarak karar veremedim."

Delgado son olarak, matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının sürdüğünü sonuna kadar maçları önemli önemsiz olarak ayırmadan şampiyon olmak istediklerini ifade etti.