Beşiktaş : 1 - 0 : Fenerbahçe [[MaÇ SoNuCu]]

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Beşiktaş : 1 - 0 : Fenerbahçe [[MaÇ SoNuCu]]

Mesaj gönderen En[G]in »

Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beşiktaş, İnönü Stadı'nda konuk ettiği ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 yenerek rövanş öncesi büyük bir avantaj yakaladı.

Maç öncesi kavga olmaması ve Beşiktaşlı yöneticilerin F.Bahçeli yöneticileri çiçeklerle karşılaması dikkat çekici ve futbol adına sevindirici haberlerdi.

F.Bahçe'den sürpriz kadro

Karşılaşmaya baktığımızda maç öncesi en büyük sürpriz F.Bahçe teknik direktörü Arthur Zico'dan geldi. Brezilyalı teknik adam Kezman ve Alex'i yedekte oturturken, Appiah'ı ise 18 kişilik maç kadrosuna almadı. Forvette Semih'e yer veren Zico sürpriz bir 11 ile maça başlarken, diğer cephede ise Beşiktaş teknik direktörü Tigana golcü oyuncusu Bobo'yu yanında oturtarak maça başladı.

İlk yarı Nobre saç baş yoldurdu

Karşılaşmanın ilk dakikalarında da iki güzide ekibimiz birbirini tartan bir oyun ile maça başladılar. Beşiktaş ev sahibi olmasının getirdiği avantajla maça seyircisinin de büyük desteğiyle daha hareketli başladı. Delgado'nun performansını sahaya iyi yansıttığı dakikalarda Nobre mutlak bir gol kaçırdı. Daha sonraki dakikalarda Nobre ile yüzde yüzlük bir gol pozisyonuna daha giren Beşiktaş bu pozisyonda gecenin başarılı ismi F.Bahçe kalecisi Serdar'ı geçmeyi başardı ama top çerçeveyi bulmadı. Daha sonraki dakikalarda oyunda dengeyi sağlayan Fenerbahçe oyunu Beşiktaş sahasına yıkmaya başladı ve sol taraftan Ümit'in taşıdığı pozisyonda Deniz'in düzgün vuruşu az farkla dışarı çıktı.

İlk yarının sonlarına doğru orta alan mücadelesi şeklinde geçen maçta taraflar başka gol pozisyonuna giremeyince iki ekip de soyunma odalarına 0-0'lık skor ile gittiler.

Bobo girdi ve vurdu

İkinci yarıya iki takım da aynı kadroyla başladı. İkinci yarının başlarında Beşiktaş golü bulmak için yüklendi ama F.Bahçe'nin kalecisi Serdar kalesinde verdiği güvenle ve defanstaki arkadaşları ile uyumu sayesinde kalesini adeta gole kapadı.

Karşılaşmanın 54. dakikasında Beşiktaş defansının sağ kanadında forma giyen ve eski bir F.Bahçeli olan Mustafa Doğan'ın sakatlanması sonucu yerine zorunlu olarak Ali Tandoğan girdi. Bu dakikalardan sonra Beşiktaş gol için tekrar yüklenmeye başladı ve karşılaşmanın 64. dakikasında Burak'ın yerine oyuna Bobo'yu aldı.

Bobo'nun oyuna girmesiyle Beşiktaş'ın daha da harketleneceğini düşünenler yanılmadı ve Brezilyalı forvet takımın ı 82. dakikada attığı golle 1-0 öne geçirdi. Delgado'nun iyi bi performans çıkardığı gecede Bobo'ya yaptığı asist al da at tarzındaydı ve Brezilyalı forvette bunu en iyi şekilde değerlendirdi. Bu dakikalardan sonra oyunu kontrol altına alan Beşiktaş karşılaşmanın sonuna kadar üstünlüğünü korudu ve ikinci maç öncesi önemli bir avantaj yakaladı.

Bu karşılaşmanın rövanşı 26 Nisan'da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak.

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

abi önceki başlığını kınıyorum abi 58 msj war ya edit die bi tuş war en az 7 syf fln wardır ya çöplük editlesen bu yolladığın msjıda 2. bi msj olarak yazsan güsel olurdu ama nese

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

Fehmicim o diğerini canlı anlatıyordum bu ise maç sonucu ;)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

xxmangaxx, böyle güzel bir haberi biraz özenerek koyarsan sevinirim.. Madem sadece yazı koyacaksın, bırak da Beşiktaşlılar koysun bu haberi..

Sen koymuşsun diye ben koyamadım bu haberi. Girdim baktım sadece yazı..ÜSTELİK ÇOK ÖZENSİZCE YAZILMIŞ...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

Galibiyet bizimdir...

Başarılırınızın devamını bekliyorum arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

öncelikle sempati duyduğum beşiktaşı ve beşiktaşlıları tebrik ediyorum. ligdede ipi siz göğüsleyin de rahat edelim yau...başarılar..

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

Valla F.Bahçe şampiyon olmasında kim olursa olsun