Değerini beşe katladı

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Cevapla
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili
Mesajlar: 1424
Kayıt: 22 Kas 2005 [ 12:52 ]

Değerini beşe katladı

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Geçtiğimiz sezon ortasında Brezilya'nın, Corinthians takımından kiralanan ve daha sonra bonservisi ile birlikte Beşiktaş'a transfer edilen Bobo'yu alabilmek için Avrupa'nın bir çok takımı sıraya girdi
Bobo konusunda sezon başında yönetimle ters düşen ve Brezilyalı oyuncuyu büyük ısrarlar sonucu takımda tutmayı başaran Teknik Direktör Tigana, böylelikle siyah-beyazlı kulübe önemli bir kazanç sağlamış oldu.
Bobo'nun geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen menajeri, Beşiktaş yönetimi ile masaya oturarak bu oyuncuya yapılan teklifleri iletti. Siyah-beyazlı yönetiminin ise Bobo'yu kesinlikle satmayı düşünmediği, hatta sözleşmesi devam etmesine rağmen daha da uzatmayı planladıkları bildirildi.
Beşiktaş yönetiminin 2 milyon euroya aldığı Bobo'nun bonservisi için 10 milyon euro değer biçtiği de vurgulandı.


Sıkıntılı süreç
Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş'a transfer oluşu film senaryolarını aratmayacak bir şekilde gerçekleşmişti. Geçen sezonun devre arasında Tigana ile görüşen yönetim, Fransız hocanın golcü isteği karşısında menajerlerle temasa geçmişti.
Siyah - beyazlı yönetim, Tigana'ya "Brezilya U-21 takımında oynayan genç ve maliyeti ucuz bir golcü var. Bu sezon kiralayalım eğer iyi çıkarsa sezon sonu bonservisini alırız" demişti. Tigana'nın da onayıyla düğmeye basan yönetim bu oyuncuyu Türkiye'ye getirmişti. Sezon sonunda ise kiralık sözleşmesi biten Bobo yüzünden yönetim ve Tigana arasında soğuk rüzgârlar esmişti. Yönetim 29 yaşında daha tecrübeli bir Brezilyalı futbolcu ile anlaşmak isterken Tigana'nın Bobo ile ilgili ısrarı devam etmişti. Tigana, yakın arkadaşı menajer Richard Bettoni'nin tavsiyesi üzerine yönetime rest çekerek Bobo'yu bonservisi ile birlikte takıma kazandırmıştı.
Brezilyalı oyuncunun bu sezon sergilemiş olduğu üstün performans Tigana'nın haklılığını kanıtlarken, Bobo kısa sürede hem Avrupa'nın dikkatini çekti, hem de taraftarların gönlünü fethetti.


Bobo'nun karnesi
MAÇ: 53
İLK 11: 41
GOL: 27
SARI KART: 7
KIRMIZI KART YokKullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
Mesajlar: 477
Kayıt: 02 Mar 2007 [ 21:04 ]

Mesaj gönderen DMücahit »

paylaşımın için teşekkürler..

Cevapla