Ricardinho'dan Açıklama

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Ricardinho'dan Açıklama

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Brezilyalı futbolcumuz Ricardinho, Fenerbahçe maçı sonrasında sarı lacivertli oyuncu Aurelio ile kimliği belirlenemeyen Fenerbahçeli bir şahsın çirkin saldırısı ve bugün konuyla ilgili futbolcumuza yönelik haksız iddialarda bulunan Şekip Mosturoğlu'nun ifadeleri üzerine şu açıklamayı yaptı:

"Bu konu hakkında aslında konuşmak istemiyordum ancak hem ailem için hem de bugün bir açıklama yapan Fenerbahçeli yöneticinin sözleri üzerine buna mecbur kaldım.

Ben öncelikle bir aile babasıyım; maçtan sonra olanları asla kabul etmem mümkün değil. 12 senedir profesyonel futbolcuyum; herkese karşı, hem takım arkadaşlarıma hem de rakiplerime karşı saygılı oldum hep. Maç içinde elbette tartışmalar olabilir; ancak bunlar maç içinde çözülebilir ve biter. 90 dakika içinde herşey biter. Ancak Fenerbahçe maçında böyle olmadı; can yakıcı bir olay yaşandı.

Ayrıca, karşılaşma sonrasında bize çıkış için yanlış yol gösterildi; çıkmamız gereken kapıdan çıkamadık. Bana göre kasıtlı bir şekilde başka bir kapıdan çıkarıldık. Koridor yerine otoparktan çıkmak durumunda kaldık.

Irkçılık ile ilgili suçlamalara gelince; ben hiçbir zaman ırkçı olmadım. Her zaman siyahi insanlarla çalıştım. Benim için insan insandır. Birbirinden farkı yoktur. Herkese aynı şekilde saygılıyım. Evimde çalışan 2 kişi var ki onlar da siyahi. Teknik Direktörümüz de aynı şekilde. Saha içinde diğer futbolcular da şahit ki ırkçılıkla ilgili tek bir söz kullanmadım. Belki Fenerbahçe yöneticisinin yapmak istediği ortada olmayan birşeyi, yargılanamayacak bir şeyi yargılamaya çalışmak ya da gündemi değiştirmek. Beşiktaş'ın bir üst tura çıkmasından dolayı gündemi değiştirmek. Ben asla sözü edildiği gibi bir insan değilim. Beni tanıyan herkes bunu çok iyi bilir. Böyle bir davranışı asla yapmam, yapana da nasıl karşı çıkacağımı çevremdekiler bilir.

Biz basın önünde insanlarız; her zaman örnek olmalıyız. Bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum."