Tello Beşiktaş'ta

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Tello Beşiktaş'ta

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Kulübümüz, Şili'li futbolcu Rodrigo Alvaro Tello ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Tello, imza töreni sonrasında "Beşiktaşlı olmaktan çok mutluyum; çok kısa bir süre olmasına rağmen büyük bir Camia'ya geldiğimi hemen anladım" dedi.
BJK Nevzat Demir Tesisleri Basın Merkezi’nde Futbol Şubesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Celal Kolot ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mario Berk’in katıldığı imza töreninde Şilili futbolcu ile 4 yıllık sözleşme imzalandı.

Futbol Şubesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Celal Kolot, Tello’nun Beşiktaşımız’a büyük yarar sağlayacağını belirterek, “Tello, Sporting Lisbon’dan Beşiktaş’a kazandırdığımız değerli bir oyuncu. Kendisi ile 4 yıllık mukavele imzaladık. Geldiği ülke olan Portekiz'in basınında bu transfer büyük yankı uyandırdı. İzleme ekibimizin olumlu raporu doğrultusunda kadromuza kattık. Bize çok büyük faydalarının olacağını düşünüyoruz. Camiamız’a hayırlı olsun” dedi.

Kısa bir süre olmasına rağmen Beşiktaşımız’ın büyük bir Camia olduğunu farkettiğini söyleyen Tello ise “Beşiktaşlı olmaktan çok mutluyum. Benim kariyerim açısından çok iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Çok kısa bir süre olmasına rağmen büyük bir camiaya geldiğimi hemen anladım. Aynı dili konuştuğum bir çok oyuncunun Beşiktaş’ın kadrosunda olmasının bana büyük bir avantaj sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

14 Ekim 1979 tarihinde Şili’de doğan Tello, profesyonel lisansını Şili’nin Universidad de Chile ekibinde aldı. Kendi ülkesinde sadece Universidad de Chile takımında oynayan Tello, ilk transferini 2000-2001 sezonunun ikinci yarısında Portekiz temsilcisi Sporting Lisbon’a giderek yaptı.

27 kez Şili Milli Takımı’nın formasını giyen Tello, milli takımla Sidney Olimpiyatları’nda bronz madalya, Şili’de 2 şampiyonluk, Sporting Lisbon ile 1 Portekiz Kupası ve Portekiz Süper Kupası kazandı. Tello ayrıca 2 sezon önce UEFA Kupası finalinde Sporting Lisbon forması giydi.

Kendisini teknik bir oyuncu olarak tanımlayan Şili'li futbolcumuz, “Saha içinde agresif futbolu tercih ediyorum; tam anlamı ile bir sol kanat oyuncusuyum. Bütün çizgiyi kullanıyorum. İyi frikik kullanıyorum. Bunlardan bir çoğu da gol olabiliyor; ancak sonuçta ben takımın oyuncusuyum. Görevimi yaparım fakat, duran topları kullanmam istenildiği zaman da serbest atışlardan gol bulmaya çalışırım” diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
tHe_PuNiShEr
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen tHe_PuNiShEr »

Ben bir Kayserili olarak Kayseri Spordan ayrılmasına üzüldüm

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

tHe_PuNiShEr yazdı:Ben bir Kayserili olarak Kayseri Spordan ayrılmasına üzüldüm
Arkadaş sanırım mesajı yanlış okudun. Ertuğrul Sağlam dan bahsesilmiyor. Tello dan bahsediliyor... Galiba sınavların var bu ara.