Hakan Arıkan İmzayı Attı

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Hakan Arıkan İmzayı Attı

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Ankaraspor'dan transfer ettiğimiz milli kaleci Hakan Arıkan basın önünde 3 yıllık sözleşmeye imza attı.
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza töreninde Futbol Şubesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Celalettin Kolot ile Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İlhan Durusoy hazır bulundu. Hakan Arıkan, medya mensupları önünde kendisini 3 yıllığına renklerimize bağlayan sözleşmeye imza attı.
Geçen sezon başlatılan gençleştirme operasyonuna Hakan Arıkan ile devam ettiklerini kaydeden Sayın İlhan Durusoy, ''Hakan; genç, başarılı ve Milli Takım'da yer alan bir kaleci. Kadromuzun onunla daha da güçlü olacağına inanıyoruz. Ankaraspor'a da teşekkür ediyoruz. Anlaşmamız çerçevesinde kaleci Ramazan onlara gidecek ve 700 bin Avro ücret alacaklar. Hakan da bizde yıllık 450 bin YTL garanti olmak üzere maç başına 13 bin YTL alacak'' diye konuştu.

Sayın Celalettin Kolot ise Hakan'ı Beşiktaş'ın efsane kalecisi Sabri Dino'ya benzettiğini kaydederek, ''İnşallah onun gibi kalıcı olacak. Kulübümüz'e hayırlı uğurlu olsun. Milli Takım'ın kalesini Brezilya'ya karşı son derece başarılı korudu'' ifadelerini kullandı.

Basına, transferde bir çok ismin kendileriyle birlikte yansıdığını ancak henüz açıklayacakları bir isim olmadığını ifade eden Kolot, Runje'nin durumunun sorulması üzerine ise, ''Bizim Runje ile yollarımızı ayırma gibi bir düşüncemiz yok. Ondan da böyle bir niyet almadık'' dedi.

HAKAN: ''YEDEK OTURMAK İÇİN GELMEDİM''

Yeni Kalecimiz Hakan Arıkan, tek hedefinin forma giymek olduğunu söyledi. Türkiye'nin en büyük camiasına gelmekten ötürü büyük mutluluk yaşadığını kaydeden Hakan, ''İlk önce Beşiktaş'ta iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Arkadaşlarımla birlikte iyi bir mücadele verip bu sezon Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşımak istiyoruz. Ben hiçbir zaman yedek oturmak için gelmem. Oynamak istiyorum ve çok çalışmam lazım. Oynamak için elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.

Ankaraspor'da iyi bir sezon geçirdiğini söyeleyen Arıkan, Beşiktaş'ta kalıcı olmak istediğini belirtti:

"İyi bir sezon geçirdim. Bir teklif bekliyordum bunun da Beşiktaş'tan gelmesi beni ayırıca mutlu etti. Burada oynamayı her futbolcu ister.

Beşiktaş'ta uzun yıllar oynamak istiyorum Kalıcı olmak istiyorum. En yüksek seviyeyi tutturmak istiyorum. Gelecek sezon zor olacak. Takım arkadaşlarımla beraber şampiyon olmak istiyoruz."