Kabile Evinde Bot Açmak

Transformice hakkında birçok bilgiye bu forumumuzdan ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Kabile Evinde Bot Açmak

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Linke tıkladıktan sonra üstteki menüden Tribebot'a tıklıyoruz.

1.AŞAMA - Üyelik Giriş = "Register an account here" yazan yere tıklıyoruz ve hemen bir üyelik alıyoruz. Bu üyelik daha önce TFM de alınmamış olmalı ve sonunda "bot" yazan bi nick alırsanız daha hoş olur. (bkz = ciddibot) Üye olduktan sonra üyelik penceresini kapatın ve giriş yapın. Girişi oyundan değil siteden yapıcaksınız.

2. AŞAMA - Davet = Oyuna normal hesabımızla giriyoruz ve chat bölümüne "/rt ...bot" yazıyoruz. ....bot yazan yere botunuzun ismi gelicek. Botunuzun artık kabilenin bir üyesi olmuştur. Direk kabile evine gelir.

3. AŞAMA - Botu Synch Yapmak = Bot kabile evine geldiğinde oda boş olmalıdır aksi takdirde bot synch olamaz. Bot un synch olması için odada sadece botu bırakın. Diğerlerinden çıkmasını rica edin. Gerçek hesabınızı başka bi odaya gönderin. Bot bu şekilde synch olur. Ayrıca options bölümündeki "Avoid Becoming Synch" kısmı mutlaka kırmızı(disabled) olmalıdır.

4. AŞAMA - Bota Yetki Vermek. = Kabile reisinden botunuza yetki isteyin. Bot un haritaları kendi kendine değiştirebilmesi için bu gereklidir.

5. AŞAMA - Oyunu Açmak = Botun oynatabileceği toplam 6 tane oyun bulunmaktadır.

Baffbotffa = "Games" sekmesinden "Baffbotffa" yı enabled olarak değiştirin.
Racing = "Options" sekmesinden "maptesting" bölümünü "enabled" olarak değiştirin. Sonra "maptesting" bölümün yanında bulunan "options" butonuna tıklayıp "Play Racingmaps" in yanında bulunan "execute" butonuna tıklayın.
Survivor = "Options" sekmesinden "maptesting" bölümünü "enabled" olarak değiştirin. Sonra "maptesting" bölümün yanında bulunan "options" butonuna tıklayıp "Play Survivormaps" in yanında bulunan "execute" butonuna tıklayın.
Script(beceri) = "Options" sekmesinden "maptesting" bölümünü "enabled" olarak değiştirin. Sonra "maptesting" bölümün yanında bulunan "options" butonuna tıklayıp "Play Scriptmaps" in yanında bulunan "execute" butonuna tıklayın.
PVP (vs) = "Games" sekmesinden "PVP" bölümünü "enabled" yapın.
Pictionary = Açmayı bilen bir arkadaş söylesin ben yapamıyorum.

6. AŞAMA - Oyun Ayarları ve Komutlar =

Baffbotffa Ayarları için: Sitede "games" sekmesine tıklıyoruz sonra "options" bölümüne tıklıyoruz.
Maplist: Harita listesini değiştirmek yada yeni harita eklemek için burayı kullanın.
Item to Spawn: Fırlatacağınız objeyi değiştirmek için burayı kullanın. (Anvil Drag Bomba Top)
Vertical Start Position: Bunun ne işe yaradığını çözemedim.
Speed: Fırlattığımız objenin hızını değiştirebilirsiniz.
Number: Tek seferde attığımız obje sayısını artırır.
Cooldown: Bunu azalttığınız daha sık obje atabiliyoruz. Yani dj daha kolay olur.

Balloons: Bunu true olarak değiştirdiğimizde attığımız objeye balon bağlanır. False yaptığımızda balonsuz atarız.

Survivor Racing ve Script Haritalarında geçerli olan komutlar. Sadece bot ve kabile şamanları bu komutları kullanabilir.
.addmap @kod - Sıraya harita eklersiniz.
.addplaymap link - Pastebin sitesinde harita linkleri vardır. Ediz altta bitane paylaşmıştı.
.skip - Haritayı pas geçersiniz.
.banmap @kod - Haritayı beğenmezseniz bunu kullanın bida o harita gelmez.
.reload @kod - Haritayı birdaha yükler.
.privilege - So only tribe's shamys can add maps.
.mapstatus - Harita bilgilerini gösterir.
.maplist - Harita listesini gösterir. (Genelde list too long diyo )

Şarkı Yükleme Komutu
İlk olarak "Options" sekmesinden "MusicPlayer" bölümünü "enabled" yapın.
.addsong müziklinki - Sıraya şarkı ekler.

Videolu anlatım için:

[BBvideo 500,350] name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>[/BBvideo]

Kullanıcı avatarı
MiniLink
Acemi Üye
Acemi Üye

Kabile Evinde Bot Açmak

Mesaj gönderen MiniLink »

games sekmesi nerde bee?

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Kabile Evinde Bot Açmak

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Kardeş üzgünüm ama orayı hiç bilmiyorum. Videoyu izle belki orda vardır. ;)

Kullanıcı avatarı
TransForFire
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: Kabile Evinde Bot Açmak

Mesaj gönderen TransForFire »

Ben bot açmak hakkında herşeyi biliyorum yakında konu açmalıyım. :)