Kalli: Necati'ye yeterli şansı verdim

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
tarantula500
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Kalli: Necati'ye yeterli şansı verdim

Mesaj gönderen tarantula500 »

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Necati Ateş'in (A) takım kadrosundan çıkarılmasıyla ilgili olarak, bu oyuncuya yeterli fırsatı verdiğini söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenman esnasında basın mensuplarına açıklama yapan Feldkamp, İstanbulspor maçında hissedilen golcü eksikliği ve Necati Ateş'in gönderilme nedeniyle ilgili sorular üzerine, 'Son senede Necati´nin kaç gol attığını ben de son maçın ardından düşündüm ve değerlendirdim. Takımdan ayrılması konusunda beni baskı altına alan hiçbir neden yok' dedi.

'Takımdan ayrılışında bana baskı yapan tek kişi Necati´nin kendisiydi' diyen Alman çalıştırıcı, 'İlle de bir baskıdan bahsedeceksek, o da Necati'nin kendi olayıdır. Beni gitmesi konusunda baskı altına alan tek kişiydi. Ne yapacağımızı kendisi biliyordu. 1 ay beraber çalıştık.

Antrenmanlar dışında hazırlık maçlarında da yeteri kadar süre aldı. 90 dakika oynadığı maçlar oldu. O performansı bir hocanın mutlaka değerlendirmesi gerekiyordu ve ben de değerlendirdim. Bundan sonra takımdan ayrılan oyuncular olursa da onların ayrılmaları hiçbir zaman yönetimin benden isteği olarak değil, benim vereceğim sportif kararlar sonrası olur' ifadelerini kullandı.

'GENÇLERİN GELECEĞİNİ HAZIRLAMAK ZORUNDAYIM'
Feldkamp, kendisinin Galatasaray'a futbolcu göndermek için gelmediğini dile getirerek, 'Aramızda genç arkadaşlarımız da var. Onların da geleceklerini hazırlamamız gerekir. Onların geleceğini de planlıyorum. Şu an yaşı gereği PAF takımda oynayacak arkadaşlar var, ama bizimle beraberler.

Önümüzdeki dönem içinde kiraya vermektense, PAF takımda oynamalarını düşünüyorum. İyi oynadıkları zaman da (A) takıma çıkıp forma şansı bulabilirler. Bütün futbolcularım için bu pratiği yapmayı ve bu baskıyı hissetmelerini istiyorum.

Alt yapı hocalarımız da benimle çalışacak. Bu konuyu henüz yönetimle bile tam olarak konuşmadım ve önce size anlatıyorum´´ diye konuştu.

'LİNCOLN BEKLENTİLERİ ANLADI'
Brezilyalı yıldız Lincoln'ün İstanbulspor karşısında sergilediği oyuna değinen Feldkamp, 'Taraftarın kendisinden ne beklentiler içinde olduğunu çok iyi anladı. Beklentileri belki bildiği ve baskı altında olduğu için çok şey yapma istek ve arzusundaydı.

O isteği de açık bir şekilde gördük. Belki yapması gerekenden fazlasını yapmaya çalıştı. Lincoln gibi önemli oyuncuların bile bazen baskıdan etkilendiklerini son maçımızda gördük' şeklinde konuştu.

'TAKIM HENÜZ HAZIR DEĞİL'
Galatasaray'ın sezona henüz hazır olmadığını, ancak oyuncuların kondisyon olarak geldikleri durumdan memnun olduğunu anlatan Alman teknik adam, 'Ama oyunumuz ve uyumumuz konusunda eksiğimiz var ve önümüzde 10-12 gün daha süremiz var.

O süre içinde de mutlaka başka gelişmeler olacaktır. Ümit ederim ki o gelişmeler olumsuzluk olarak veya sakatlık olarak karşımıza çıkmaz' dedi.

TRANSFER KONUSU
İstanbulspor maçı sonrası kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat'ın ,forvete ihtiyaç olduğu sözlerinin hatırlatılması üzerine de Feldkamp, 'Yönetim bir açıklamada bulunuyorsa mutlaka benim de desteklediğim bir açıklamadır.

Tabii forvet oyuncuları hemen yoktan var etmeniz mümkün değil. Bulunması ve alınması için zaman gerekiyor. Zorlukları biliyorsunuz. Sıkıntılardan ötürü bazen sezon başında, belki ilk maçta aramızda olamayabiliyor' şeklinde konuştu. Öte yandan, Bursaspor'la görüşmeler yapan Emre'nin de (A) takımdan ayrılan oyuncularla sabah çalıştığını kaydeden Feldkamp, 'Şu anki son durumuyla ilgili tam bilgim yok, ama bazı gelişmeler var. Açıklamaları Adnan Sezgin yapacaktır' diyerek sözlerini tamamladı.