Shabani Nonda İmzaladı

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
tarantula500
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Shabani Nonda İmzaladı

Mesaj gönderen tarantula500 »

Shabani Nonda İmzaladı

Galatasaray’ın yeni transferi Shabani Nonda, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası’nda düzenlenen imza töreni ile resmen Galatasaraylı oldu.

Galatasaray ile sözleşmeye imzalayan Shabani Nonda’nın imza törenine Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve takım menajeri Mustafa Turgun da katıldı.

Galatasaray’da 20 numaralı formayı giyecek olan Shabani Nonda imza töreninde şunları söyledi, “Galatasaray'da oynayacak olmamdan dolayı gurur duyuyorum. Avrupa'nın en önemli kulüplerinden birine geldim. Galatasaray’ın bana gösterdiği özel ilgiden dolayı çok mutluyum. Benim G.Saray'a ne kadar çok gelmek istediğimi Roma'ya göstermem gerekti. Roma'da istediğim süreleri alamıyordum, bundan sonra Galatasaray'da neler yapabileceğimi sahada göstereceğim. Türk Futbolu'nu tanıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Üç büyükleri biliyorum yalnızca. Türkiye'de şu kadar gol atarım gibi bir iddiam olmaz ama söyleyeceğim tek şey, evet gol atacağım. Ümit Karan ve Hakan Şükür'ü tanıyorum, ikisi de çok iyi golcüler. 30 yaşındayım ve futbol hayatımda bir çok şey yaşadım, aramızda iyi bir rekabet olacaktır. Aramızdaki bu rekabet takıma fayda sağlayacaktır”.

Galatasaray'a gelirken eski takım arkadaşı Tugay ile konuşup konuşmadığı sorusuna Nonda, “Bu transferden önce konuşmadım ama çok eğlenceli bir insan olan Tugay ile daha önce Türkiye ve Galatasaray hakkında konuşmuştuk”

Portre:

Shabani Nonda
Pozisyon: Forvet
Ülkesi: Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Boy: 1.82
Kilo: 77
Oynağı Takımlar: Vaal Professionals, FC Zürich, Rennes, Monaco, Roma, Blackburn Rovers

Mart 1977 Bujumbura, Burundi doğumlu 1.82 boyunda, 72 kilo olan Shabani Nonda, Kongo Milli Takımı'nın formasını giyiyor. 1995-1998 yılları arasında üç sezon FC Zürich kulübünde forma giyen Nonda İsviçre'de 75 maçta 36 gol kaydetti.

1998-2000 yılları arasında iki sezon, Fransa'da Rennes'de forma giyen Nonda 62 maçta 31 gol kaydetti. 2000'de Monaco'ya transfer olan Nonda, 2004 Şampiyonlar Ligi finalinde Porto'ya karşı forma giydi.

Monaco'da forma giydiği 5 sezonda 116 maçta 57 gol atan Nonda, 2005 yılında Serie A'ya, AS Roma'ya transfer oldu ve 16 maçta 4 gol kaydetti.

2006-2007 sezonunda Premier Lig ekiplerinden Blackburn Rovers'da kiralık olarak forma giyen Shabani Nonda 26 maçta 7 gol attı.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim