Aslan'a çifte şok!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Aslan'a çifte şok!

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

Kalli'ye kötü haber... Malta'da sakatlanıp milli takım kadrosundan çıkartılan Arda 3, Sabri ise 6-8 hafta sahalardan uzak kalabilir.
10.9.2007

Sağlık heyeti seferber
A Milli Takım’ın Malta sınavında sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kalan Arda Turan ve Sabri Sarıoğlu, Macaristan maçına kadar yetişemeyecekleri anlaşılınca kadro dışı bırakıldı. Bu durum en çok Aslan’ın hocası Feldkamp’ı tedirgin ediyor. Önümüzdeki hafta pazar günü Ali Sami Yen’de oynanacak Konyaspor karşılaşmasına iki önemli yıldızından yoksun çıkmak istemeyen tecrübeli teknik adam, kulüp doktorlarından Arda ve Sabri’yi hazır hale getirmelerini istedi.

Sıkıntı bir değil ki!..Kalli'nin verdiği talimata karşın, yapılan ilk kontroller sonrası, iki genç yıldızın sakatlığının ciddi olduğu belirlendi. Kesin durum, bugün çekilecek MR’dan sonra belli olacak ama doktorların; Arda’nın 3, Sabri’nin ise 6-8 hafta arasında sahalardan uzak kalmasından endişe ettiği öğrenildi. Ayrıca Volkan Yaman ve Hasan Şaş’ın soğuk algınlığı geçirmesi, Okan Buruk’un sakatlığı da, teknik heyeti kara kara düşündürüyor.
Raşit ALTUN

Hazırlıklar
başlıyor...
Sarı-Kırmızılılar, Konyaspor sınavının hazırlıklarına 1 günlük aranın ardından, bugün tekrar başlayacak. Milli takımlarda bulunan ve sakatlığı süren oyunculardan yoksun çalışacak olan Galatasaray’ın idmanı sabah 10.30’da basına ve taraftara açık olarak gerçekleştirilecek.

Formalara
hücum!Geçtiğimiz günlerde taraftarın beğenisi üzerine satışa sunulan kırmızı formaların büyük ilgi gördüğü öğrenildi. Daha önce kombine bilet alanlara hediye olarak verilen, Adidas’ın özel üretimi olan forma, GS Storelar’da adeta yok satıyor. Yöneticiler, gösterilen bu ilgiden memnun.

Özgürcan
pusuda!
Sarı-Kırmızılı ekibin genç yeteneği Özgürcan Özcan, Nonda’nın da gelişiyle azalan forma şansını, sıkı çalışma temposuyla artırmayı hedefliyor. Önceki gün takımla birlikte fitness çalışmasına katılan, ardından salonda hazırlanan Özgürcan, elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

Volkan’ın sırrı Ümit!Savunmanın soluna ilaç olan Volkan Yaman, uzaktan şutlardaki başarısında Kalli ve Karan’dan yardım aldığını söyledi. Yaman, “Rizespor maçından önce idmanda şut çalışması yapıyorduk. Hocam da bana ‘vur’ diyordu, ama biraz çekiniyordum. Ümit abi de beni teşvik etti, golleri attıkça da güvenim arttı” yorumunu yaptı.

Balta hazır kıta!Arda’nın sakatlığı, Hakan Balta’ya ilk onbir yolunu açtı. Zaten Arda’yı kulübeye çekmeyi düşünen Kalli, bu değişimi Konyaspor karşısında gerçekleştirebilir. Böylece Balta sol bekte, Yaman sol açıkta görev yapacak. Ayhan’ın sol kanatta oynaması halinde de, Balta’nın stoperde yer alma ihtimali bulunuyor.