Erzik: Galatasaray UEFA'yı alabilir

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'ten, Galatasaray'ı Sion karşısında çok beğendğini belirterek, sarı-kırmızılıların kupayı tekrar kazanabileceğini söyledi.

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, pankreas ameliyatı olan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ı ziyaret etti.

Memorial Hastanesi'ndeki odasında ziyaret ettiği başkan Canaydın'a geçmiş olsun dileklerini ileten Erzik, çıkışta yaptığı açıklamada Galatasaray'ın bu sene UEFA Kupası'nı kazanabileceğini yazdı.

UEFA Kupası'ndaki grupların ilginç olduğunu ve ileride düzeltileceğini belirten Şenes Erzik, ''Bu grup sistemi biraz şanslara bağlı sistem. Çünkü takımlarla ikişer kez oynamak mümkün değil. İleride düzelteceğiz inşallah. Yeni düşündüğümüz sistemle 4'lü gruplar olacak. Ama 2009-2010 sezonundan sonra kabul edildiği takdirde başlayacak. Gruplara baktığım zaman Galatasaray'ın şansını yüksek görüyorum. Çok beğendim Galatasaray'ı. Bu sezon ilk kez seyrettim. Genç futbolcuları da ilk kez izledim. Mesela Barış çok iyi bir oyuncu. Uğur'un kiralanıp geri gelmesi kendisini geliştirmesine yardımcı olmuş. Bütün olarak takımı çok beğendim. Zaten Linderoth ve Lincoln'ü çok iyi biliyordum. Galatasaray'ın biraz kalede problemi var, o da telafi edilir. Ümit Karan'ı golleriyle formunun zirvesinde gördüm. UEFA Kupası bu sezon tekrar kazanılabilir. Umarım benim zamanımda olur'' dedi.

UEFA Asbaşkanı Erzik, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde grubunda oynadığı ilk iki maçı da kaybetmesiyle ilgili olarak, ''Beşiktaş'ın iki maçta da şanssızlığı vardı. Bu iki maçta da gol bulamadı. Gol bulsaydı, maçların sonuçları değişik olabilirdi. Beşiktaş niye gol atamıyor, anlamıyorum. Marsilya ve Porto'nun çok sert oynadığına katılıyorum. Sanki iki maç da birbirinin kopyası oldu. Sakatlıkların nedeni sertlik midir, bilemem. Onun yorumunu yapamam. Fakat sert oynadıkları bir gerçek'' şeklinde konuştu.

Bu arada, teknik direktör Mustafa Denizli de hastaneye gelerek aileye geçmiş olsun dileklerinde bulundu.