Basın Toplantısı: Karl Heinz Feldkamp

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Basın Toplantısı: Karl Heinz Feldkamp

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, UEFA Kupası'nda yarın oynanacak olan Helsingborg karşılaşması öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Karl Heinz Feldkamp, Helsingborg karşısında özellikle taraftarların itici güç olmasını beklediklerini belirtirken, "Son haftalarda sistem olarak istediğimiz oyunu sergileyemedik. Yarın çok zor bir maçımız var, ama çok çalışıp bu maça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Yarın bu zor maçı lehimize çevireceğimize inanıyorum" dedi.

Galatasaraylı taraftarların takımı izlemeleri için, bir şeyler ortaya koymaları gerektiğini ifade eden Feldkamp, "UEFA Kupası’nda kendi evimizde oynayacağımız iki maçı da mümkün olan en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. Şu an takım içinde çok pozitif bir hava var. Sakatlarımız vardı, ancak artık bu durum bizim için önemli değil" derken, Hakan Şükür ve Sabri’nin hazır olduğunu, Lincoln’ün çalışmalara tam katıldığını, Uğur’un durumunun ise antrenmanın ardından kesinlik kazanacağını kaydetti.

Galatasaray’ın, Helsingborg karşısında favori gösterilmesi konusunda ise Feldkamp, "Bordeaux karşısında bunu anlayamamıştım ama bu kez favori olmamız gayet doğal. Bu rolü kabul etmemiz gerekiyor. Biz Türkiye liginin lider takımıyız. Bu şekilde konuşulması gayet doğal" ifadesini kullandı.

Karl Heinz Feldkamp, Turkcell Süper Lig’deki Gaziantepspor maçının ardından yöneltilen eleştiriler hakkında ise şunları söyledi:

"Adnan Polat maçın devre arasında soyunma odasına geldi. Gayet normal bir görüşme oldu. Bunu, bana yardımcı olma isteği olarak karşıladım. Dün de kendisiyle bir toplantımız oldu. Hatta ben, Adnan Polat’tan, takımı biraraya getirip bugüne kadar neler yapıldığını ve nerelere gelindiğini bir kez daha oyunculara anlatmasını istedim. Bu aramızdaki gayet normal bir ilişki. Yaptığımız, "yönetici ve teknik ekip olarak nerelerdeyiz, gelecek planlamasında neler yapabiliriz"; bunun bilgi alışverişidir. Madem benimle ilgili bir sorun var, bunu bana değil, yöneticilere sormalısınız. Ben size yalan söylemiyorum. Basında neler yazıldığı da beni şu an ilgilendirmiyor."

Kadroda yaptığı değişikliklerin zorunluluktan kaynaklandığını dile getiren Karl Heinz Feldkamp, "Bu değişiklikleri durup dururken mi yapıyorum, bazı konular beni bu değişikliklere itiyor mu ? Bunu ayırt edemiyorsanız, aynı şeylerden bahsetmiyoruz demektir. Burada olduğum müddetçe hangi ilk 11’le çıkarsam çıkayım, bir şekilde eleştirildi. Beşiktaş maçı da dahil. Bu, antrenörün işi. Onun için bu sorunla gayet iyi yaşıyorum" dedi.

Feldkamp, Hasan Şaşa defansta görev vermesiyle ilgili olarak da şu ifadeleri kulandı:
"Her antrenör, oyuncularının iyi ve kötü yanlarını bilir. Benim sağ kanatta bir adama ihtiyacım varsa ve o anda Hasan’dan daha iyi bir oyuncum yoksa, onu oynatırım. Ben Hasan’ın neler yapabileceğini ve en iyi oynadığı mevkiyi biliyorum, ama gerektiği zaman, Denizli’de oynadığı mevkide de oynayabiliyor olması önemli."

Feldkamp, "İsmail Bouzid’e, Servet’in sakat bir şekilde oynadığı dönemde forma vermeyip, daha sonra Linderoth’un sakatlığında şans verdiğini" yorumu üzerine, "Bouzid buraya geldiğinde belli bir zamana ihtiyacı vardı. O zaman "sakat, ama tecrübeli birine mi şans vermeliyim? Hazır olmayan birine mi?" diye bir karar vermem gerekti. Aynı kararı vermem gerekse, şu anki durumunda bu kez Bouzid’i oynatırım. Artık daha iyi" dedi.

Takımdaki genç oyuncuların yükselen performansına da değinen Feldkamp, "Uğur ve Barış için birçok kulüp istekte bulunacaktır. Eğer genç oyuncular, Hakan Şükür, Linderoth, Lincoln ve Song gibi tecrübeli oyuncuların aralarında olmazlarsa geriye giderler, Arda bile henüz 20 yaşında. Eğer bu saydığım tecrübeli oyuncularla gençler birarada olmazlarsa, ilerlemeleri çok zor" şeklinde konuştu.

Helsingborg karşısında sahaya çıkacak olan 11 hakkında görüş belirtemeyen Feldkamp, kadroyu önce oyuncularına açıklamak istediğini sözlerine ekledi.