Eto'o'dan G.Saray yorumu

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
xkursatxanaratx
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Eto'o'dan G.Saray yorumu

Mesaj gönderen xkursatxanaratx »

Zaman Gazetesi'nin 16'ncısını düzenlediği Yılın Sporcusu ödül töreni için Türkiye'ye gelen yıldız futbolcu Eto'o, Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Türkiye'ye tekrar seve seve geleceğini ifade eden Kamerunlu yıldız, "İstanbul çok büyük ve güzel bir şehir. Fakat zamanım olmadığı için şehri fazla gezemedim. En yakın zamanda tekrar İstanbul'a gelerek, gezemediğim yerleri gitmek istiyorum" dedi. Türkiye'deki en beğendiği futbolcuların Hakan Şükür ve Emre olduğunu vurgulayan Eto'o, "Çok kaliteli Türk futbolcular var. Ancak özellikle Hakan Şükür ve Emre'yi beğeniyorum. Nihat da çok iyi bir futbolcu. Hatta kendisiyle daha dün konuştum. Aynı ülkenin liginde oynuyoruz. Geçen seneki performansı da çok iyiydi, ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bazı sorunlar yaşadı. Ayrıca Real Madrid forması altında, Rüştü'ye karşı da oynamıştım. Çok tecrübeli ve Barcelona'da oynayabilecek kapasitede bir kaleci" ifadelerini kullandı. Türk futboluyla ilgili görüşlerini de açıklayan Kamerunlu yıldız, çok yetenekli Türk futbolcuların olduğunu belirterek, "Türkiye 2006'ya gidemedi, ama 4 sene sonra Dünya Kupası'nda yerini alacağına inanıyorum. Çok iyi oyuncular var. Avrupa'da oynayan yıldızlar var. Türkiye'ye de birçok yıldız futbolcu geliyor. Bu tür yıldızların oynaması, Türkiye Ligi'nin gelişimi için çok önemli. Ancak gençlere yatırım da unutulmamalı. "Türkiye'de futbol oynar mıyım?" sorusuna gelince, bunun için konuşmak erken. Hep beraber göreceğiz" diye konuştu. Barcelona'dan ayrılmayı düşünmediğini de belirten Eto'o şunları söyledi: "Şu anda Barcelona'da çok mutluyum. Chelsea'ye gideceğim yönünde haberler çıkıyor. Ancak benim Chelsea ile ilgili tek düşüncem, Şampiyonlar Ligi'nde sahamızda oynayacağımız karşılaşma. İlk maçta çok iyi konsantre olduk ve iyi oynadık. İkinci maçta da bunun aynısını gerçekleştirmeliyiz. Şu an Barcelona'nın futbolcusuyum" dedi. Eto'o, takım arkadaşı Ronaldinho için de 'inanılmaz' ifadesini kullanırken, en beğendiği teknik adamın Frank Rijkaard olduğunu söyledi. Ezeli rakipleri Real Madrid'in kötü performansını da değerlendiren yıldız futbolcu, "İspanya liginde çok zor bir rekabet ortamı var. Şu an biz çok iyi durumdayız. Real Madid ise biraz geride kaldı. Madrid çok iyi bir takım, ama her zaman iyi takım olmak yeterli olmuyor. Ama her an, her şey değişebilir. Önümüzdeki haftalarda biz de Real Madrid'in durumuna düşebiliriz" dedi. Eto'o en büyük hedefinin ise futbol oynamaya devam etmek olduğunu söyledi. Kamurunlu yıldız, "Benim hedefim futbol oynamak ve bunun gerçekleştiriyorum. Bunun bu şekilde devam etmesini istiyorum. Futbol benim hayatım" dedi. Eto'o son olarak, Galatasaray'daki mali kriz ile ilgili yorumlarda bulundu. Galatasaray'da oynayan Song ve Saidou'nun arkadaşı olduğunu ifade eden golcü futbolcu, "Eğer iyi futbolculara sahip olmak istiyorsanız, büyük bedeller ödemelisiniz. Galatasaray'ın finansal zorunluklar yaşadığını biliyorum. Ama UEFA Kupası ve Real Madrid'i yenerek, Super Kupa'yı kazanan bir takımın, bu durumudan er ya da geç kurutulacağını düşünüyorum. Çünkü Galatasaray büyük bir kulüp. Zaten Song ve Saidou'yla da sürekli konuşuyoruz" dedi.

Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

abi adom doğru söylüyor ama bu mali kırizden gs nasıl kurtulacak