Bükreş'te biter

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
ozgurcocuk
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Bükreş'te biter

Mesaj gönderen ozgurcocuk »

Muhteşem taraftarının desteğini arkasına alan Cimbom, 5'te Moreno ve 12'de Nicolita'nın şok golleri ile 2-0 geriye düştü. Kalesinde 2 gol gördükten sonra kendine gelen Galatasaray, oyunu rakip kaleye yıktı. 19 ve 47'de Nonda'nın golleri ile tura tutunan Aslan, Devler Ligi biletini 27 Ağustos'ta Bükreş'te oynanacak rövanşa bıraktı.

Maçın Fransız hakemi Duhamel, 38'de Lincoln'ün ceza sahasında yere indirilişini film gibi seyretti ve buz gibi penaltımızı es geçti. Maçın son bölümünde Galatasaray tel tel dökülürken, Steaua Bükreş çok net gol pozisyonları yakaladı. Skibbe, İtalyan eldiven De Sanctis'i yedek bırakırken, kaleci Aykut 2 golde de büyük hata yaptı.

Nonda döndü

2-0'lık yenilgiden takımını 2-2'ye taşıyan Nonda çok da gol kaçırdı Ümit, Serkan ve Yaser'in sakatlığı nedeniyle umut ona bağlanmıştı.

Skibbe'nin imza attığı günlerde, "Gidebilir" diye rapor verdiği Nonda dün geceye damgasını vurdu. Hazırlık maçlarındaki performansı, iki metreden kaçırdığı goller nedeniyle eleştirilen Nonda attığı iki golle sarı-kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi umutlarını yeşerten oyuncuydu. Steaua Bükreş savunmasını en çok zorlayan isim olan Nonda attığı gollerden
daha kolayını ise kaçırdı. Forvette tek başına olduğu için daha çok koşması gereken siyahi oyuncu, derinlemesine atılan paslarda çok pozisyon buldu ama gol sayısını artırmayı başaramadı.

UMUTSUZ DEĞİLİZ
Sakatlıkları nedeniyle kadroya alınmayan Ümit Karan, Kewell, Yaser ve Serkan Çalık gibi oyuncuların yokluğunda eldeki tek golcü olan Nonda, kendine güvenenleri mahcup etmedi. Nonda, "Maçı 2- 0'dan 2-2'ye getirmek kolay değil. Takım olarak çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Steaua avantajlı gibi görünse de orada teslim olmayacağız. G.Saray'a Şampiyonlar Ligi'ne kalmak ve orada da ses getirmek yakışır. Taraftarım umutsuzluğa kapılmasın. Çok daha iyi olacağımın sözünü veriyorum. Hazırlık karşılaşmaları benim için ölçü değildi" ifadesini kullandı