Aslanlar kimseden 'korkmaz'!!!Bordeaux'u Eledik!!!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Tur atladık! Galatasarayımız, Türk Futbol Tarihi'ne altın harflerle yazılacak bir zafere daha imza attı! Takımımız, UEFA Kupası 3. Tur rövanş karşılaşmasında Ali Sami Yen Stadı'nda Bordeaux'u konuk etti ve maçtan 4-3'lük galibiyet ile ayrıldı! Fransa'daki ilk maçın 0-0 bitmesi nedeniyle gol farkıyla turu geçen taraf, Galatasarayımız oldu! Karşılaşmada takımımız adına golleri 42. ve 65. dakikalarda Arda Turan, 45. dakikada Harry Kewell ve 90. dakikada Sabri atarken, Bordeaux'nun sayıları 1. dakikada Bellion, 73. dakikada Chamakh ve 75. dakikada Cavenaghi'den geldi. Bu sonuçla tur atlayan Galatasarayımız, kupanın 4. Tur mücadelesinde Hamburg ile rakip oldu.

Ali Sami Yen'de henüz 1. dakikada şok yaşamıştık... İlk yarı bitmeden skoru lehimize çevirdik... 65. dakikada Arda'nın golüyle turu aldığımızı düşündük ancak Son 20 dakikalık bölümde üstüste gelen iki Bordeaux golü, Ali Sami Yen'deki bayram havasını aldı, yerine bir matem havası bıraktı... Tam "Bitti" diyorduk! Sabri çıktı sahneye! 90. dakikada attığı golle turu getirdi!
Galatasarayımızın çiçeği burnunda teknik direktörü Bülent Korkmaz, eski teknik direktör Michael Skibbe'nin bir süredir uyguladığı 3'lü savunma kurgusunu değiştirerek, ilk maçına 4'lü savunmayla çıktı.

Kocaelispor maçının formsuz isimlerinden Sabri'yi savunmanın sağında oynatan Bülent Korkmaz, ortada ise sakatlıklar nedeniyle Meira ve Emre Aşık'a şans tanıdı. Yaşadığı sakatlıklardan sonra Kayserispor maçında ısınırken sakatlanan Hakan Balta ise 4 maç sonra ilk 11'deki yerini aldı. Korkmaz, Nonda'yı yedeğe çekip, tek forvet olarak Baros'u oynatırken, sakatlıktan çıktıktan sonra istenilen form düzeyine ulaşamayan Kewell'i de Bordeaux maçında yedek bıraktı.

Servet ve Emre Güngör ise sakatlıkları nedeniyle maçta yer alamadılar.

NELER OLDU? ANLAYAMADIK!

Galatasarayımız ile Bordeaux'yu Ali Sami Yen Stadı'nda karşı karşıya getiren mücadeleye büyük bir şokla başladık. Maçın santra vuruşunun yapılmasının ardından, henüz 12. saniyede gelişen Bordeaux atağında Portekizli savunma oyuncumuz Fernando Meira, ceza sahamıza yakın bir bölgede topu ayağının altından kaçırınca David Bellion bir anda kalecimiz De Sanctis ile karşı karşıya kaldı ve topu filelerimize gönderdi. 'Mutlak tur' parolasıyla çıktığımız maçta 12. saniyede geriye düşmemizle kısa süreli bir şok yaşadık ve maça adeta 0-1 geride başladık.

BÜYÜK DESTEK VAR!

Takımımız, maça 0-1 geride başlamasına rağmen taraftarın büyük sevgi gösterileri ve desteği altında ilk 15 dakikalık bölümde toparlanmaya çalıştı. Daha çok kendi yarı sahasında top yapan Aslanlarımız, Lincoln'ün başlattığı ataklarla yavaş yavaş Bordeaux'yu ısırmaya başlarken, Fransızlar da ilk saniyelerde gol atmalarının avantajıyla oyunu ağırdan aldı. Galatasarayımız, bu bölümde ataklarında Sabri'nin de bulunduğu sağ kanadı kullanmaya çalışırken, iyi kapanan Bordeaux karşısında hücum bölgelerinde istediğini yapamadı.

Bu bölümde gole en çok yaklaştığımız an ise, 13. dakikada Hakan Balta'nın ortasında Bordeaux savunmasına çarpıp üst direkten seken top oldu.

KEWELL GİRDİ, KADER DEĞİŞTİ!

Galatasarayımız, maçın ilk yarısında son 30 dakikalık bölüme girilirken bir sakatlık şoku yaşadı. Orta sahadaki başarılı futbolcumuz Mehmet Topal, Bordeaux'lu Fernando ile girdiği mücadelenin ardından sakatlanırken, oyuna devam edemedi ve yerine Avustralyalı yıldızımız Harry Kewell dahil oldu. Takımımız, Kewell girdikten sonra da ağır oynayan Fransızlar karşısında istenilen net atakları gerçekleştiremezken, Lincoln, Arda, Sabri ve Baros'un gol yollarındaki çabaları yetersiz oldu.

İŞTE GALATASARAY BU!

Bordeaux ile oynadığımız UEFA Kupası 3. Tur rövanş karşılaşmasında ilk yarının son 10 dakikasına girilirken ise takımımız bir anda 'Galatasaray' olduğunu, 'Avrupa Fatihi' olduğunu hatırladı! Üstüste ve net ataklarla Bordeaux kalesine giden takımız, ilk olarak 35. dakikada Harry Kewell ile mutlak bir gol pozisyonunu kullanamadı. Bu dakikada gelişen atağımızda Lincoln'ün paralel ortasında Kewell, sağ çaprazda topla buluşurken; dar açıdan yaptığı vuruşta Ali Sami Yen Stadı 'Gol!' diye ayağa kalktı! Ancak olmadı! Ama olacaktı! Nitekim, oldu da!

İlk yarıda son 5 dakikalık bölümde takımımız coştu! 42. dakikada gelişen atağımızda Barış, ceza alanı sağında topla buluştu ve yaptığı asistte. Arda'nın ceza alanı dışından sert vuruşunda golü bulduk!

Beraberliğin ardından durmayan takımımız, 45. dakikada da ikinci golü buldu! Bu dakikada Avsutralyalı muhteşem yıldızımız Harry Kewell, ceza alanı dışından sol ayağıyla öyle bir şut attı ki! Kewell öyle bir vurdu ki! Ortalık yıkıldı! İkinci golü bulduk ve Ali Sami Yen Stadı bir anda bayram yerine döndü. Maça büyük şanssızlıklarla başlayan takımımız, soyunma odasına 2-1'lik skor avantajı ile gitmeyi başardı.

KOZLAR BİZDE!

İlk yarısı takımımızın 2-1'lik üstünlüğü ile sonuçlanan karşılaşmada ikinci yarıda ise tüm kozlar bizim elimizdeydi... Saldırmak zorunda ve gol bulmak zorunda olan Bordeaux'a karşı Galatasarayımız, ikinci yarının ilk 15 dakikalık bölümünde düşük tempolu ve orta sahaya hakim bir oyun sergilerken, yakaladığı hızlı ataklarla da zaman zaman etkili olmaya çalıştı. Takımımız, yüklenmeye çalışan Bordeaux'a da bu bölümde gol ve net atak şansı tanımadı.

ARDA TURAN, HERKES ONA HAYRAN!

Galatasarayımız, son yarım saatlik bölümüne 2-1 önde girdiği Bordeaux karşısında son 30 dakikada oldukça net boşluklar ve iyi gol pozisyonları yakalamaya başladı. Gol için yüklenen Bordeaux, orta sahada sarı kırmızılı Aslanlarımıza derin boşluklar bırakırken, bize de bunları değerlendirmek kaldı ve başardık! Önce Baros ve Lincoln ile bazı üçüncü gol şanslarını değerlendiremedik, ardından Arda Turan geldi ve Bordeaux'a darbeyi indirdi! 65. dakikada gelişen atağımızda Lincoln, sol kanatta sıfıra yakın bir bölgeden ceza alanına girdi. Kalenin önüne çıkardığı topta genç yıldızımız Arda, klas bir dokunuşla golü attı. Bu golle tura bir adım daha yaklaşmıştık!

OLAMAZ... OLAMAZ.. OLMAMALI...

Takımımız, Bordeaux karşısında 3-1 öne geçmesinin ardından 10 dakikalık bölümde oldukça rahat bir oyun ortaya koydu. Ta ki son 15 dakikaya girdiğimizde yaşadığımız iki şoka kadar... Maçın 75. dakikasında gelişen ve hiç yoktan var olan Bordeaux atağında Cavenaghi'nin arapasında Chamakh kalecimiz De Sanctis ile karşı karşıya kaldı. Plasesinde top ağlarımıza gitti.

"Moralimizi bozmayalım" diye düşünmemize vakit bile kalmadan bir şok daha yaşadık... Skorun 3-2'ye gelmesinin yalnızca 1 dakika sonrasında gelişen Bordeaux atağında Sağ kanattan yapılan ortada kalecimiz De Sanctis ile savunmamızın göbeğinde oynayan Emre Aşık birbirine girdi. Boşta kalan topu Cavenaghi filelerimize gönderdi... Ali Sami Yen'deki bayram havası, yerini mateme bıraktı...

ÇABALARIMIZ VARDI VE SABRİİİİİİİİİ!

Galatasarayımız, 3-1 önde götürdüğü ve son 15 dakikaya girerken üstüste iki gol yediği maçın kalan bölümünde morali bozulsa da, yılmadı, çabaladı... Dakikalar geçiyordu ancak golü bulamıyorduk... Ta ki 90. dakikaya kadar! Dakikalar 90'ı gösterdiğinde dördüncü gol için yüklenmelerimiz sonuç verdi! "Her şey bitiyor mu?" dediğimiz anda! Umutlarımızın tükendiği anda! Sabri çıktı ortaya! Sabri, 90. dakikada gelişen atağımızda ceza sahası dışından yaptığı sert vuruşla öyle bir gol attı ki! Tur geldi tur! Tur geldi! Galatasarayımız, 90. dakikada Sabri'nin ayağından bulduğu golle 4-3 öne geçti, uzatma dakikalarında rakibine fırsat tanımadı ve son düdükle birlikte turu söktü aldı!

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hakkaten süper maç oldu demek isterdim ama maalesef süper bir maç olmuş demekle yetiniyorum. :D

Maçı canlı olarak izleme imkanım yoktu, yolculuktaydım ama skorları duyarken ne yapacağımı şaşırdım desem yeridir :)

1-0'ken hiç aldırmadım maç bizim dedim, 1-1 yaptık, 2-1 yaptık ve hatta 3-1 yaptık. =D> Sonra ne oldu anlayamadım 3-3 oldu :yuh: Sabri'nin golünü duyduğumda ise nasıl sevindim anlatamam... :hoba:

KISACASI SÜPER MAÇ OLDU. TEMSİLCİMİZİ VE TÜM GALATASARAYLILARI TEBRİK EDİYORUM...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Öldüm öldüm dirildim....3-1 den sonra durmadık,hücum ettik,saçma 2 tane gol yedik 2 dakikada.
Sonra 10 dakika devamlı hücum...Ve Sabri'nin noktası...
Hepsine teşekkür ederim deli bir Galatasaraylı olarak...Buna ihtiyacımız vardı...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

swashbuckler yazdı:Öldüm öldüm dirildim....3-1 den sonra durmadık,hücum ettik,saçma 2 tane gol yedik 2 dakikada.
Sonra 10 dakika devamlı hücum...Ve Sabri'nin noktası...
Hepsine teşekkür ederim deli bir Galatasaraylı olarak...Buna ihtiyacımız vardı...

Ülkemizin de buna ihtiyacı olduğundan hiç kuşkum yok. Avrupa'da neredeyse silindik, silineceğiz. Bi kupa şart :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Bu maç aklıma Euro 2008'i getirdi. Tur tam anlamıyla gitti geldi gitti geldi. Galatasarayı tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen raven111 »

süper maçtı işallah devamıda gelir

Kullanıcı avatarı
bü$raa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen bü$raa »

süüper bi maçtıı gercektnn.. kaLbm durcaktı yaa :):)

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Bardağa bir tokat geçirmek suretiyle elimi kesmeme neden olan bir maçtı:D Galatasaray tarihine geçti bence bu maç,yıllar sonra bir Galatasaray Belgeseli yapıldığı zaman hepimizi duygulandıracak...Sağolun be çocuklar :slm: