GALATASARAY, ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA BÜYÜK YARA ALDI

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

GALATASARAY, ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA BÜYÜK YARA ALDI

Mesaj gönderen raven111 »

Turkcell Süper Lig'de Kendi Evinde Ankaraspor ile 1-1 Berare Kalarak Zirve Yarışından Biraz Uzaklaşan Galatasaray'da Moraller Bozuldu.

Turkcell Süper Lig'de kendi evinde Ankaraspor ile 1-1 berare kalarak zirve yarışından biraz uzaklaşan Galatasaray'da moraller bozuldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 45 günlük hak mahrumiyeti bulunmasına rağmen maçı protokol tribününden değil başka bir tribünden izleyen Başkan Adan Polat, maçın bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, bu sezon ligde hiç bir zaman şanslarının yanında olmadığını belirterek, "Matematiksel olarak hala şansımız devam ediyor. Alınan bu beraberlikle işimizi zora soktuk. Bütün maçlarımızı kazanmak için oynayacağız. Maçta son dakikaya kadar her şey iyi gidiyordu. Ancak yenilen tüm gol planlarımızı alt üst etti. Bu sezon şans faktörü hiç bizden yana değildi." dedi.

Bir basın mensubunun cezalı olan Galatasaray Kulübü Başkan Adnan Polat'ın karşılaşmayı izlemesi ile sorusana ise Helvacı, ''Ceza protokol tribünü ile ilgili, statla ilgili değil. Kendi stadımızda sorun olmayacağını düşünüyorum.'' diye cevap verdi.

Kulübün eski başkanlarından Faruk Süren ise, Galatasaray'ın Ankaraspor ile berabere kalarak büyük bir avantaj kaydettiğini söyledi.

AHMET GÖKÇEK: "SİVASSPOR'UN ŞAMPİYON OLMASINI İSTİYORUM"

Ankaraspor Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek ise, Sivasspor'un sezon sonunda şampiyon olmasını istediğini söyledi.

Karşılaşmanın bitiminde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Gökçek, "Sivasspor ile Beşiktaş arasında bir şampiyonluk yarışı var. Ben Sivasspor'un şampiyon olmasını istiyorum. Sivasspor'un şampiyon olmasını istememin en büyük nedeni havuzdaki pay bölüşülecek. Böyle olunca birçok Anadolu takımı şampiyon olmak için istekli olacaktır. Futbolcularında Anadolu'dan şampiyonluk yaşayacağı görülecektir." dedi.

Gökçek, Mehmet Çakır'ın son dakikalarda yakaladığı golü atsaydı bir hafta içinde üç büyük takımı yenerek tarihe geçecek olacaklarını sözlerine ekledi.

DE SANCTİS: "GALATASARAY'DA KALMAK İSTİYORUM''

Galatasaray'ın İtalyan kalecisi De Sanctis de, maç sonu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray'da kiralık olarak forma giyen İtalyan kaleci De Sanctis, takımdaki geleceği için gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

"Ben son maça kadar elimden geleni yapacağım. Burada kalmak istediğimi, mutlu olduğumu söyledim.. Bundan sonra söz kulüpte... Kalmak isteme rağmen, bu durum kulübün durumuyla da alakalı. Sezon boyunca büyük sıkıntılar yaşadık. Şu an en azından UEFA hakkını elimizde tutmalı ve önümüzdeki konsantre olmak zorundayız."

İtalyan kaleci, Ankaraspor beraberliği ile rakiplerini yakalama yolunda çok büyük bir hasar aldıklarını belirterek, "Biz maç içinde 3-4 defa önemli gol pozisyonları kaçırdık. Bu duruma düştük ve sonunda golü yedik. Şampiyonada rakiplerimizi yakalama yolunda çok büyük bir hasar aldık.. Bir yandan önümüzdeki rakiplere bakarken, arkamızda yer alan rakiplerimize de saygı göstermek zorundayız.

Bir yandan üstlerle farkı azaltırken, diğer yandan alttaki takımlar için de dikkatli olmamız lazım. 4 puan arkadan gelen Bursaspor var. Bizim UEFA şansımızı da korumamızı lazım. Sonra üst sıraları düşünebiliriz. Yediğimiz golde seyircisiz olduğu için herkes duymuştur. Mehmet Topal'a bırakmasını söylemiştim; ancak bu ufak bir hataydı. Kornere gönderdi Mehmet, bence bunda sorun yoktu. Asıl hatayı kornerden gelen topta yaptık. Alttan gelen topu tutmamız gerekiyordu, daha dikkatli olmalıydık. Beraberliğin Sivasspor ve Beşiktaş'ı takibimizde bize çok şey kaybettireceğini biliyorduk. Ama dediğim gibi asıl problem olan nokta, kullanılan kornerdeydi." diye konuştu.

Ankarasporlu Baki Mercimek de, 1 hafta içinde oynadıkları üç büyük takıma karşı mağlup olmadıkları için mutlu olduklarını söyledi. Baki, şampiyonluk yarışında Sivasspor ve Beşiktaş'a başarılar diledi.