Galatasaray'da istifa depremi!..

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Galatasaray'da istifa depremi!..

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Cimbom'da şok gelişme! Adnan Polat'ın sağ kolu olarak bilinen Adnan Sezgin'in istifa ettiği konuşuluyor. Haberin ayrıntıları..

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre Adnan Sezgin istifa etti, Polat, ‘Şu an bırakamazsın, sezon sonu konuşalım’ diyerek olayı öteledi. İstifanın en önemli nedeni olarak Haldun Üstünel gösteriliyor.

Galatasaray’da ilginç bir haber kulaktan kulağa yayılmaya başladı... Transferdeki yetkileri elinden alındığı söylenen Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in iki hafta önce Başkan Adnan Polat’ın yanına çıktığı ve istifa mektubunu verdiği öğrenildi. Sezgin, Başkan Polat’la yaptığı konuşmada son aylarda medyada kendisi hakkında yer alan eleştirilere değindi, bunları ‘bilinçli bir yıpratma politikası’ olarak gördüğünü belirtti.

‘SIKINTI VERİYORUM’

Polat’a “Benimle ilgili sıkıntıya girmenizi istemiyorum. Bu sebeple istifamı sunuyorum” dediği de vurgulandı. Başkan Polat’ın istifa mektubunu aldığı ancak Sezgin’e “Şimdi bırakman doğru olmaz. Sezon sonuna kadar görevine devam etmeni istiyorum. Lig bitince oturup yeniden konuşuruz” cevabını verdiği bildirildi.

İstifanın perde arkası

1- YETKİLERİ ALINDI

Adnan Sezgin’in özellikle transfer konusundaki yetkilerinin elinden alınmasına tepkili olduğu ve bu konuda pasifize edilmesini içine sindiremediği iddia ediliyor.

2- ÜSTÜNEL KAVGASI

Yönetici Haldun Üstünel’le uzun süredir ‘güç çatışması’ yaşadığı ileri sürülüyor. Geçen yıl gerçekleştirilen transferler sırasında da ikili sık sık fikir ayrılığına düşmüştü.

3- KORKMAZ YARIŞI!

Bülent Korkmaz’ın göreve getirilmesi sırasında da aynı ikili karşı karşıya geldi. Sezgin, Korkmaz’ı veto ederken, Üstünel, Bülent hocanın göreve getirilmesini sağladı.

4- LİNCOLN KRİZİ

Son olarak Lincoln krizi sırasında bir kez daha fikir ayrılığına düşen iki idareciden Üstünel, Brezilyalı’ya taviz verilmemesi görüşünü savunmuş Sezgin ise “Onu kazanalım” tavrını koymuştu.

FATİH TERİM'İN ADI NEDEN GEÇTİ?
Terim’in adı yetti

Fatih Terim’in geri döneceği haberi Sarı-Kırmızılı camiayı hareketlendirdi. ‘Bu takımı Terim havaya uçurur’ diyen taraftarlar gelişmeyi forum sitelerine taşıdı.

Başkan Adnan Polat’ın yeni sezonda Fatih Terim’i Galatasaray’ın başında görmek istediği haberi, Sarı-Kırmızılı camiayı ve taraftarları müthiş bir şekilde heyecanlandırdı. Yeni statta Terim’in büyük başarılara imza atacağını düşünen taraftarlar, kendi aralarındaki forumlarda konuyu tartışarak “Bu kadroyu Fatih Terim uçurur”, “Bekle bizi Avrupa” gibi yorumlar yaptılar, İmparatorun dönüşüne sıcak baktıklarını gösterdiler. Futbol şube sorumluları ile gerçekleştirdiği toplantıda Başkan Adnan Polat’ın hoca konusunu bir kere daha gündeme getirdiği ve Fatih Terim’e sezon sonunda teklifte bulunulmasının ikinci kez konuşulduğu öğrenildi. Teknik direktör değişikliği için sezon sonunu bekleyecek olan yönetim, lig biter bitmez düğmeye basarak hoca adaylarıyla birer birer görüşmelere başlayacak.

İstifayı tetikledi mi?

Adnan Polat’ın Fatih Terim’i takımın başına getirmek istemesinin Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in keyfini kaçırdığı öne sürüldü. Zira, Polat’ın Terim’i tam yetkiyle göreve getirmek istediği bunun Sezgin’in alanını da kapsayacağı ifade edildi. Sezgin’in bu yüzden istifa düşüncesini hızlandırdığı iddia edildi