İşte Scolari gerçeği

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

İşte Scolari gerçeği

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Artık Galatasaray'da önümüzdeki sezon Bülent Korkmaz'ın gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Sarı-kırmızılı kulübün yeni hocasının kim olacağı ise büyük merak konusu. Bugün Sabah gazetesinde yer alan haber ise oldukça ilginçti. Haberde Chelsea'yle geçtiğimiz aylarda yolunu ayıran Felipe Scolari'nin menajerinden, Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren'e bir e-mail geldiği ve Türkiye'de seve seve çalışmak istediğini söylediği yazıyordu.

Bu gelişmeler üzerine editörümüz Hilmi Sever, Faruk Süren'e konuyla ilgili sorularını yöneltti. Süren, Scolari'nin menajerinden kendisine bir e-mail geldiğini doğrularken, bu e-mail'i de Adnan Polat'a ilettiğini söyledi.

Süren, Scolari'nin menajeri Vagelis'in, Yunanistan'da okuyan yeğeninin arkadaşı olduğunu ve bir sohbette Vagelis'in, Galatasaray ile temasa geçmek istediğini söylediğini, yeğenini de kendisiyle bağlantısını sağladığını dile getirdi. Süren söz konusu e-mail'de yazılanlarla ilgili ise şunları ifade etti:

"Vagelis e-mail'inde Scolari ile görüştüğünü, Portekizli teknik adamın Galatasaray'da çalışmak istediğini ve kulüple bağlantıya geçmek istediğini yazıyordu. Ben de bu e-mail'i Başkan Adnan Polat'a gönderdim. Adnan Polat'tan bu konuyla ilgili şu ana kadar bana bir yanıt gelmedi. Ben burada yalnızca Galatasaray'a faydası olabileceği düşüncesiyle aracılık yaptım. Bundan sonra ne olur tam olarak bilemem."

"SCOLARİ BAŞARILI OLUR"

-Peki siz Scolari'nin Galatasaray'a faydalı olabileceğini düşünüyor musunuz?
"Yönetim gerekli şartları sağlarsa ve istediği transferleri yaparsa başarılı olacağını düşünüyorum. Kariyeri ortada bir teknik adam, Avrupa ve dünya futbolunu yakından takip ediyor. Brezilya, Portekiz gibi üst düzey milli takımları ile Chelsea gibi dev bir markayı çalıştırmış bir teknik adam. Chelsea'den, Abramovich ile yaşadığı sorunlar nedeniyle ayrıldığını da biliyoruz."

-Scolari'nin Chelsea'den aldığı yüksek ücreti hepimiz biliyoruz. Galatasaray, Scolari'nin maliyetini karşılayabilir mi?
"Galatasaray'ın bütçesiyle ilgili çok ayrıntılı bilgim yok. Scolari de Galatasaray'dan ne kadar bir ücret talep eder bilemem. Bundan sonrası Galatasaray Yönetimi'nin bileceği bir iş."

"SCHUSTER BÜYÜK HATA"

-Schuster ile Galatasaray'ın anlaştığı iddia ediliyor. Schuster, Galatasaray'ın aradığı teknik direktör mü?
"Schuster'in Galatasaray'a gelmesi büyük hata olur. Schuster'in bugüne kadar neler yaptığını biliyoruz. Gittiği her kulüpten sorunlu olarak ayrılmış, performansı kötü olduğu için gönderilmiş bir isim."