Aldırma Aslan

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Aldırma Aslan

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Başkanımız Adnan Polat, amatör branşlardaki başarılara rağmen futbolda hedeflere ulaşamadıklarını belirterek, “Benim için çok üzücü bir sene oldu, çünkü beklentilerim çok yüksekti” diye konuştu.

Başkanımız Adnan Polat, amatör branşlardaki başarılara rağmen futbolda hedeflere ulaşamadıklarını belirterek, “Benim için çok üzücü bir sene oldu, çünkü beklentilerim çok yüksekti” diye konuştu.

Galatasaray Adası'nda gerçekleşen Divan Kurulu toplantısına katılan Başkan Polat, amatör başarıları gururla anlatırken, futbolda hayal kırıklığı yaşadıklarını itiraf etti. Polat, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, Avrupa şampiyonu oldu. Bayan Basketbol Takımı, Cumhuriyet tarihinde ilk defa Avrupa şampiyonu oldu, Sutopu Takımı, ligde lider, Erkek Basketbol Takımı ligde 4. sırada. Briç Takımı, Türkiye Şampiyonu. Bunlar başarısızlık olarak addediliyorsa, evet biz başarısız olduğumuzu kabul ediyoruz” dedi.

Geçmişte yöneticiyken futbolda tek sorumlunun kendisi olduğunu anımsatan Başkan Polat şöyle devam etti:

“Galatasaray, 52 lig şampiyonluğunun 17'sini kazandı. Ben bunun 4'ünde tek yetkiliydim. Futbolda bazen işler arzu ettiğiniz gibi olmayabiliyor. Ben, futbolu taraftar ve üye olarak izledim, aradaki üzüntü farkı 1'e 100'dür. Bunu icraatın içindekiler daha iyi anlıyordur.”

Revizyon sinyali verdi
Adnan Polat, futbol takımında ve yönetici kadrosunda sezon sonunda yapılacak revizyonun sinyallerini de verdi. Ciddi hatalar yaptıklarını belirten Polat, “Biz bu sene UEFA Kupası ve lig şampiyonluğu için yola çıktık. Futbol şubesini, yöneticisinden teknik heyetine, futbolcusuna kadar değerlendiremeye tabi tutacağız. Galatasaray menfaatleri için ne gerekirse yapacağız. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

Galatasaray camiasının geçmişte çok büyük başarılar yaşadığını da hatırlatan Başkan Polat, “Futbol takımımız bir sezon şampiyon olamadı diye onların başının eğilmemesi lazım. Biz Galatasaraylıyız, başımız dik gezmeye alışığız” diyerek camiadan sabır istedi.