İnce hesaplar

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

İnce hesaplar

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Büyük umutlarla başladığı 2008-2009 sezonunu kupasız kapatan Galatasaray'da yönetim, yeni sezonda da aynı kaderi yaşamamak için işi sıkı tutuyor.

Büyük umutlarla başladığı 2008-2009 sezonunu kupasız kapatan Galatasaray'da yönetim, yeni sezonda da aynı kaderi yaşamamak için işi sıkı tutuyor. Haftalardır takımda yapılacak revizyonu tartışan kulüp başkanı Adnan Polat, futbol komitesi üyeleri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, alınacak ve satılacak futbolcuların isimlerini belirledi. Bu isimlerin büyük çoğunluğu basına sızarken, en çok merak edilen konu; transfer edilecek oyuncuların paralarının nereden temin edileceği idi. Polat ve kurmayları bunun da çözümünü buldu: Dış transfer için harcanacak paranın büyük bölümünü gönderilecek futbolcular karşılayacak.

Adnan Polat'ın futboldan sorumlu asbaşkan olarak görev yaptığı iki yıl önce de uygulanan formülün açılımı şöyle:

Altı futbolcunun gönderilmesi kesin

Galatasaray Yönetim Kurulu bilindiği üzere verim alamadığı futbolcuların tamamını sezon biter bitmez gönderecek. Ümit Karan, Hasan Şaş, Shabani Nonda, Tobias Linderoth ve kaleciler Morgan De Sanctis, Orkun Usak ile yolların ayrılması kesin. Bunların dışında, yeni gelecek teknik direktör onaylarsa Aydın Yılmaz, Mehmet Güven, Serkan Çalık, Volkan Yaman, Sabri Sarıoğlu ve kaleci Aykut Erçetin'in de kulüple ilişikleri kesilecek. Sarı kırmızılı yönetim bu oyunculara primler hariç yılda yaklaşık 10 milyon Euro ücret ödüyor. Bu futbolcular gönderildiği zaman kulüp bunlara ödeyeceği paradan kurtulacak ve bu paralar dış transfere harcanacak.

Dünya çapında yıldızlar

Forvete, sağ kanada, orta sahaya ve kaleye dünya çapında yıldızlar almayı planlayan Galatasaray Yönetim Kurulu öncelikle Real Madrid'den Ruud Van Nistelrooy, Blackburn Rovers'tan Roque Santa Cruz, Werder Bremen'den Claudio Pizarro ve Atletico Madrid'den Leo Franco'nun transferleri üzerinde çalışıyor. Bu oyuncularla görüşmelerin tamamlanmasının ardından, listedeki diğer isimlerle temasa geçilecek.

G.Saray'ın göndereceği futbolcuların yıllık ücretleri

Ümit Karan1.5 milyon Euro

Hasan Şaş1.1 milyon Euro

Nonda1.25 milyon Euro

Linderoth1.75 milyon Euro

De Sanctis1 milyon Euro

Orkun Usak400 bin dolar

TOPLAM: 7 milyon Euro

Aydın, MehmetGüven, Serkan Çalık,Volkan, Sabri ve Aykut da gönderilirse toplam rakam 10 milyon Euro'ya ulaşıyor.