"Derbiyi alacağız"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

"Derbiyi alacağız"

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Cengaverimiz Servet Çetin, ekibimizde motivasyonun üst düzeyde olduğunu ve derbi maçı kazanacağımızı söyledi.

Galatasaraylı futbolcu Servet Çetin, Turkcell Süper Lig'de her ne kadar şampiyonluk yarışının gerisinde kalsalar da şampiyonu belirleyecek en önemli etken olacaklarını kaydetti.

Samsung firması tarafından Cevahir Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona takım arkadaşı Serkan Çalık, Efes Pilsenli basketbolcular Smith ve Kerem Gönlüm ile birlikte katılan Servet, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Hafta sonu Beşiktaş ile yapacakları derbi maçla ilgili bir soru üzerine, derbi maçların favorisi olmadığını kaydeden milli futbolcu, şunları söyledi: ''Beşiktaş'ın biraz daha stresli çıkacağını düşünüyorum. Biz bu sene bayağı şanssızlık yaşadık. Bu şanssızlığımız olmasa, bu sene şampiyonluğumuzu ilan etmiş olurduk. Şampiyonluk bizden geçiyor. Önce Beşiktaş sonra da Sivasspor'la oynayacağız. Ligde bütün dengeleri bozabiliriz. Takım arkadaşlarımıza çok güveniyorum. Beşiktaş maçında çok iyi futbol sergileyeceklerine ve kazanacağımıza inanıyorum.''

Galatasaray'ın sezonu kapatmış izlenimi verdiği yorumlarına kesinlikle katılmadığını ifade eden Servet, ''Öyle bir şey olmaz. Sonuçta bizim de Avrupa için iddiamız var. Herkes çok iyi çalışıyor. Sonuçta bir derbi maç. Arkadaşlarımın da havası oldukça iyi. En iyi şekilde mücadele edeceklerdir. İnşallah bunu da maça yansıtırlar'' dedi.

-''TATİL BİLE YAPMAYABİLİRİM''-

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan Servet, açığını kapatabilmek için var gücüyle çalıştığını söyledi.

Biraz ağrıları olduğunu anlatan Servet, şöyle devam etti: ''O ağrılar beni rahatsız ediyor. Bu da sezona erken başlamamdan olsa gerek. Maalesef bu sezonu kapatmak zorunda kaldım. Tek hedefim, sezon başı kampına hazır şekilde yetişmek. Ağrılarımı gidermek için hem tedavi oluyorum, hem de ekstra çalışmalar yapıyorum. İnşallah bir an önce sahalara dönerim. Fizik gücüyle oynayan biri olduğum için sakatlığım beni oldukça fazla etkiliyor. Belki bu yıl tatil bile yapmayacağım. Ayağımdaki ağrı geçsin, açığımı bir an önce kapatırım. Biraz geç olacak ama en kısa sürede kapatacağım.''
Servet, tedavi için ABD'ye gideceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını da söyledi.

Serkan Çalık ise ligdeki son iki maçın çok önemli olduğunu belirterek, ''İnşallah iki maçı da alacağız. Beşiktaş için önemli olduğu gibi, bizim için de önemli bir maç. Çünkü Avrupa Ligi'ne gitmek istiyoruz. Çok iyi bir derbi olacak ve o maçı da alacağız'' dedi.

Organizasyonda, sarı-kırmızılı futbolcular futbol topuyla şık hareketler yapan yarışmacılara imzalı Galatasaray forması hediye ederken, Efes Pilsenli oyuncular ise hazırlanan basketbol parkurundaki yarışmayı kazanan kişilere imzalı takım formalarını verdi.