Başkanım Beni Doğru Yere Gönderecek

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Başkanım Beni Doğru Yere Gönderecek

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Galatasarayımız ve Milli Takımın başarılı futbolcusu Arda Turan, Adnan Polat'ın kendisine, kariyer planını yapacağını söylediğini aktardı.

Galatasarayımız ve Milli Takımın başarılı futbolcusu Arda Turan, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın kendisine, kariyer planını yapacağını söylediğini aktardı.

Haberturk televizyonunda yayınlanan ''Saba Tümer'le Bu Gece'' programına konuk olan Arda Turan, gelecek planlarıyla ilgili, ''Başkanımızla, menajerimle birlikte konuştuğumuzda, (Ben senin kariyer planlamanı yapacağım. Ben Arda'yı doğru zamanda doğru yere göndereceğim) dedi. Onun sözünün üstüne söz söylemedik. Galatasaray'da devam. Burada zaten çok mutluyum. Kesinlikle bu sene Galatasaray'da kalacağım ve 2012 yılına kadar da sözleşmem var'' dedi.

Türkiye'de eleştiri düzeylerinin yüksekliğinden yakınan Arda, yapıcı eleştirilerinin azlığından şikayetçi olurken, şöyle konuştu:

''Türkiye'de her başarıda, 'Düşürelim, aşağı indirelim' politikası var. Çok az başarılı insan çıkarıyoruz ve örneğin bir Fatih Terim'i, Ersun Yanal'ı o kadar kolay eleştiriyoruz ki... Biraz da destek vermek lazım. Ben de hatalar yapıyorum. Sütten çıkmış ak kaşık değilim. Saygısızlık yaptığım zaman da olabilir. Ama ben başarılı insanlara destek verilmesinden yanayım. Mesela Avrupa'da genç bir yetenek bulunduğunda, seviyesinin daha yukarılara çıkarılması için ne gerekiyorsa yapılıyor. Türkiye'de de mantaliteler yine de yavaş yavaş değişiyor.''

-ÖZEL HAYAT-
Arda, özel hayatının basına yansıyış şeklinden duyduğu rahatsızlığı vurgulayarak, şunları söyledi:

''Ne yaptığını bilen biriyim. Ben sabah antrenmanımı yapar, öğlen yemeğimi yedikten sonra uyur ve akşam da dışarı çıkarım. Zaten futbolcu bunu yapmazsa sıkıntı var. Özgüven eksikliği sahaya da yansır. Bir futbolcu kız arkadaşını alıp gezebilmeli, başkanını gördüğünde kaçmak yerine, selam verip yemeğine devam edebilmeli. Bunlar güzel şeyler.''

-''GALATASARAY İÇİN SORUMLULUK ALIYORUM''-
Galatasaray takımının kazanması için büyük bir özveri gösterip, sorumluluk aldığını dile getiren Arda, bunun kendisi için çok önemli olduğunu belirtti.
Kendisi için, maç kaybederken topu ayağına alabilen, seyirci ıslıklarken bile sorumluluk üstlenebilen kişinin büyük oyuncu olduğunu aktaran Arda, ''Birinin bir şeyler yapması gerekiği zamanlarda olmak... Ben o oyuncu olmayı seviyorum ama çoğu zaman başaramıyorum. Ancak başarılı olduğum zamanlar da oldu'' şeklinde konuştu.

-''SEMİH ÇOK İYİ BİR İNSANDIR''-
Arda Turan, Fenerbahçe ile yaptıkları derbi maçta yumruk attığı Semih Şentürk'le aralarında bir kırgınlık olmadığını söylerken, daha bir kaç gün önce uçakta şakalaştıklarından bahsetti.

Semih Şentürk'le görüştüğünü anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, ''Semih'i çok severim. Daha geçen gün uçakta şakalaştık ve (Nasıl nakavt ettim seni) dedim. O da (Gel buraya bir tokatlayayım seni) dedi. Semih çok iyi bir insandır. Derbi maçtaki pozisyonda arkam dönüktü ve vurdu sandım. Dünyanın her yerinde böyle olaylar oluyor. Biraz büyüttük. Maçta olan maçta kalmalı'' ifadelerini kullandı.