"Bu sözlere çok şaşırdım"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

"Bu sözlere çok şaşırdım"

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Galatasarayımız'ın efsane oyuncusu Hakan Şükür, başkanımızın teklifine çok şaşırdığını ifade etti

Galatasarayımız'ın efsane oyuncusu Hakan Şükür, Aziz Yıldırım'ın başkan olduğu bir dönemde Fenerbahçe'den teklif aldığını ve bu teklifi geri çevirdiğini söyledi. Hakan ayrıca, Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın kendisine "Seni futbolcu olarak düşünmüyoruz" yerine "Sana bir televizyon kanalından çok iyi bir teklif var" dediğini ve bu sözlere çok şaşırdığını açıkladı.

İşte eski futbolcumuz Hakan Şükür'ün, Serhat Ulueren'le son nokta programında söylediklerinden bazı başlıklar:

- Dönemin Fenerbahçe yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp bana teklif yapmıştı. O dönem çok kızgındım. Rakam da çok yüksekti. Babam da baskı yapmıştı. O dönem bu transferi ciddi ciddi düşünmüştüm. Başkan da Aziz Yıldırım'dı. Ama kibarca reddettim. Gitmedim.

-Adnan Polat bana git demedi ama sana TV'den çok iyi bir teklif var dedi. Şok oldum. Çok şaşırdım.

- Heykelimin dikilmesini kabul etmedim. Bunu ben istemedim. Yurt dışında hala Galatasaray deyince Hakan Şükür diyorlar. Bu benim için en büyük heykeldir.

- Son dönemde Fatirh Terim'e kırkıngılığım oldu. EURO 2008'e çağırılmadığım için kırılmıştım. Ama Terim'le çalışırken çok keyif almıştım. Bir de Marcello Lippi ile...

- Galatasaray'da başkan olmak isterim. İlerleyen zamanlarda bu yönde bir çalışmam olabilir. Kongre üyesi olmak isterim.

- Benim için şu an en yakın olan teknik adamlık... Önümüzdeki sene için takım çalıştırmayı düşünmüyorum ama ondan sonraki sene olabilir.

- Veliahtım olarak gördüğüm bir oyuncu yok. Özgürcan ve Batuhan çok önemli oyuncular.

- Rijkaard, Türkiye'nin en iyi kadrosuna geldi. Ama geçen sene de böyle diyorduk, Galatasaray ligi 5. bitirdi. Hep beraber göreceğiz. Bana göre geçen sene bu kadroyla en büyük hayal kırıklığını Galatasaray yaşadı. Bu kadronun çok açık ara şampiyon olması gerekiyordu.