"G.Saray'a layık olacağım"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

"G.Saray'a layık olacağım"

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Galatasarayımız’ın yeni transferi Gökhan Zan sözleşme imzalamasının ardından GS TV’ye özel açıklamalarda bulundu.

Galatasarayımız'ın yeni transferi Gökhan Zan sözleşme imzalamasının ardından GS TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Gökhan transfer sürecinden Rijkaard'a kadar birçok konuda görüşlerini dile getirdi

Gökhan hayırlı olsun; transferinle ilgili duygularını öğrenebilir miyiz ?
Tabii ki sevinçliyiz, mutluyuz. Bugünün büyük bir anlamı var. Galatasaray camiasında ve burada bulunmaktan son derece gururluyum. Sayın başkanımız Adnan Polat'a, Sayın Haldun Üstünel'e, Sayın Adnan Sezgin'e kısaca emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bu 10 günlük süreç içerisinde gerçekten bana karşı büyük bir fedakarlık gösterip, duygularını bana karşı çok güzel hissettirdiler ve o sıcaklığı Sayın Başkanımızdan, Sayın Haldun Üstünel'den, Sayın Adnan Sezgin'den çok fazla hissedince Galatasaray'ı tercih ettim. Avrupa'dan da birçok teklif olmasına rağmen Galatasaray camiasının bana karşı bütün kapılarını sonuna kadar açıp, sonuna kadar destek vereceklerini, başarılarında benim de katkıda bulunmak istedikleri için buradayım. Ayrıca Galatasaray'da şampiyonluklar yaşayıp, Avrupa'da tekrar takım arkadaşlarımızla beraber Galatasaray'ın adını altın harflerle tekrar yazdırmak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi ben Beşiktaş camiasına beş sene ve bir sene de kiralık olmak üzere altı yılımı verdim. Tabii ki Beşiktaş camiasından Galatasaray gibi büyük bir camiaya gelmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Tabii ki geçmişimde Beşiktaş formasıyla çok güzel anılarım oldu. Beşiktaş Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'e, yönetim kuruluna, çalıştığım hocalara, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel anılarım oldu. Şampiyonluklar yaşadım, güzel günler geçirdim. Tabii ki ben de profesyonel bir futbolcuyum. Galatasaray camiasının Beşiktaş'tan beni daha fazla istemesi ve daha fazla bana kucak açması beni onurlandırdı. Galatasaray'ın bu yaklaşımına karşılık ben de olumlu bir adım attım. Bundan sonra formamın hakkını Galatasaray camiası ve taraftarı için alın terimi ve emeğimi sonuna kadar vereceğim. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burada başarılı olacağıma inanıyorum.

Galatasaray ile ilgili hedeflerin neler?
Öncelikle Galatasaray'da büyük bir camianın olduğunun farkındayım, sorumluluklarımın farkındayım. Sadece profesyonel futbolcu olarak saha içerisinde değil, saha dışında da Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum. Galatasaray camiasına ve taraftarına layık olacağıma herkesin emin olmasını istiyorum. Tabii ki hedeflerim Galatasaray'da şampiyonluğu tekrar elde etmek. Ama en güzel duygu da heralde UEFA Kupası'nı kaldırabilmek, bunun mutluluğunu yaşamak. Arkadaşlarımla bu başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Beşiktaş'ta benim opsiyonum vardı fakat Beşiktaş bu opsiyonumu kullanmadı. Ben de kendilerinden bir süre haber bekledim. Sonuçta haftaya bir kamp dönemi başlıyordu ve benim durumum belli değildi. Benimle, Galatasaray'ın ilgilendiği duyuluncaya kadar Beşiktaş hiç görüşmedi. Beşiktaş, Galatasaray'ın ilgilendiğini duyduktan sonra benimle görüştü. Artık herşey geride kaldı. Geride kalan herşey çok güzeldi. Bundan sonra ileriye bakmak lazım. İleride de yaşayacaklarımız var. Güzel günler bizi bekliyor. Beşiktaş camiasına çok teşekkür ediyorum. Beni kabullenen ve bağrına basan Galatasaray camiasına çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra bütün tecrübem, profesyonelliğim ve mücadelem Galatasaray forması için olacak. İnşallah hem Galatasaray için, hem benim için hayırlı olur.

Beşiktaş'ta oynarken Galatasaray'a karşı çekindiğin bir futbolcu var mıydı?
Galatasaray gerçekten çok kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip. Bunu hem Türkiye hem de Avrupa'daki spor kamuoyu biliyor. Galatasaray'da bireysel olarak oynayan veya oynamayan bütün arkadaşlarımızın üst düzey oyuncular olduğunu herkes biliyor. Onun için tabii ki Beşiktaş formasıyla Galatasaray'a karşı oynamak büyük bir heyecan ve zorluk veriyordu. Bundan sonra o zorlukları yaşatan arkadaşlarımla beraber oynamak tabii ki son derece keyifli ve onur verici. Dediğim gibi bütün oyuncular kaliteli ve birbirinden önemli oyuncular. İnşallah bütün bir yıl boyunca takım arkadaşlarımla beraber hem Avrupa'yı hem Türkiye'yi titreteceğiz!

Galatasaray taraftarı da tabii ki seni bağrına basacaktır. Sarı-kırmızılı taraftarlara neler söylemek istersin?
Tabii ki şimdi büyük bir camiadan gelip başka bir büyük camiaya gelmek belki kolay değil. Çünkü bir sürü spekülasyonlara yol açabilir. Ama ben bu tür spekülasyonlara yer açmak istemiyorum. Bildiğiniz gibi Türkiye içinde de bu tür transferler gerçekleşiyor. Örneğin Fenerbahçe'den Mert Nobre, Rüştü, Mustafa Doğan Beşiktaş'a gimişti. Beşiktaş'tan Tümer Metin Fenerbahçe'ye gitti. Tabii ki bunlar çok normal ve profesyonelliğin gereği şeyler. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Avrupa'da böyle şeyler belki de hiç konuşulmuyor ama Türkiye'de hep konuşuluyor. Dediğim gibi artık geriye bakmamak lazım. Bundan sonra herşey Galatasaray için. Bu arada Beşiktaş taraftarına sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bana verdikleri o sevgi ve şevkatten dolayı sonsuz teşekkürerimi sunuyorum. Bundan sonra Galatasaray camiası ve taraftarı için kalbim atacak. Bunlar profesyonelliğin gerektirdiği durumlar. Coşkulu Galatasaray taraftarı ve takım arkadaşlarım ile birlikte Galatasaray'ı başarıdan başarıya taşımak istiyoruz.

Galatasaray'da kaç numaralı formayı giyeceksin?
5 numaralı formayı giyeceğim. Çünkü 5 numaralı formayı devamlı giydiğim, sevdiğim için ve şu anda boşta da olduğu için layıkıyla giymek istiyorum.

Son olarak; Frank Rijkaard hem senin hem de Galatasaray'ın yeni teknik direktörü. Daha önce takip edebiliyor muydun Frank Rijkaard'ı? Heyecanlı mısın böyle bir teknik direktörle çalışacağın için?
Tabii ki heyecan verici, gurur verici, onu verici bir şey bu. Çünkü Rijkaard'ın bildiğiniz gibi Barcelona'da olsun, Avrupa'da olsun ismi olan bir kişi. Hem futbolcu kimliği ile hem kişiliği ile hem de teknik direktörlüğü ile en üst düzeyde ve devamı önde olan bir teknik adam. Kendisiyle ve futbolcu arkadaşlarımla beraber başarılara koşacağız. Bu kapasite ve bu kalite Galatasaray takımında var. İnşallah benim de mücadelemle arkadaşlarıma, camiama ve taraftarıma layık olmak istiyorum.