Stadımız 2010'a hazır!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Stadımız 2010'a hazır!

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Galatasarayımızın Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, “Galatasaray 2010 Ağustos ayında maçlarını yeni stadyumunda oynayacak” dedi.

Galatasaray'ın Seyrantepe projesi para sorunu nedeniyle sıkıntılar yaşarken, TOKİ ihaleyi iptal ederek yeni bir ihale açtı. Projede gelinen son durumu değerlendiren Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, “Galatasaray 2010 Ağustos ayında maçlarını yeni stadyumunda oynayacak” dedi.

İHALEDEN SONUÇ ÇIKMAZSA TOKİ YAPACAK

Radyospor'da “Aydın Cingöz ile Haber Aktif” programında konuşan Çelebi, “Bundan sonrasına bakmak gerekiyor. TOKİ yeni ihale koşullarını oluşturup ilana çıktı. Gelen yeni tekliflerle meseleyi bir çerçeveyle oturtacak. Finansman sorunu çözülemediği için projede Mart başından beri bir duraksama var. Şu andaki kaybımız planlanmış zamanın dışında 4-5 ay. Biz tamamen bir gözlemci olarak bu projeye katıldık. TOKİ'nin sorumluluğunda yürüyen bir proje. İhale sonuçlarından eğer istediği sonucu alamazssa TOKİ emanet usülü projeyi kendisi yapacak. 12 ayiçinde projenin biteceğini düşünüyorum” dedi.

KONUŞANLAR EZBERE KONUŞUYOR

Projede artı bir yıl daha geçikme olmasının mümkün olmadığını söyleyen Çelebi, “Artı bir yıl daha geçikme olması mümkün değil. Kim söylüyorsa ezbere konuşuyor. Çalışmalar başladıktan sonra 12 ay içinde bitecek bir proje. Ağustos 2010'da sezon açılışı yapar ve maçlarımızı yaparız. En geç Eylül-Ekim'i bulabilir artı 12 ay daha geçikmesi mümkün değil. Stadın ön açılışını 2010 Mart'ında, 2010 Ağustosunda da stadın esas açılışını yaparız” diye konuştu.

ABU DABİ'Lİ GRUP PARAYI VERMEDİ

Projeye sonradan dahil olan Abu Dabi'li grubun gereken finansman kaynağını aktarmadığı için projenin durma noktasına geldiğini söyleyen Çelebi, bunun nedenini ise bilmediğini söyledi. Galatasaray Aslantepe Kompleksi Yapımı ve Gayrımenkuller sorumlu yöneticisi Işın Çelebi sözlerine şöyle devam etti:””2008 yılı sonunda Dabi – Eren Talu- Alke ortaklığı kurulduğunda buraya 35 milyon dolar Abu Dabi grubu bir kaynak ayırdı. Ve 50 milyon dolarlık bir şirket kurdular. Bu şirket sonradan öğrendiğimiz kadarıyla. Eren Talu inşaata projeyi taşören firma olarak vermiş. Ama 35 milyon TL yetmedi. Artı 100 milyon dolarlık kaynak gerekiyordu. Ama Abu Dabili ortak bu parayı vermedi. Eren Talu-Alke ortaklığıda bu kaynağı bulamayınca iş durdu. Ortaklığın iç yapısını bilmiyorum ama sonuçta yeni bir kaynak aktarılamadı. Proje finansman sıkıntısı nedeniyle durdu”

CİDDİ KAYBIMIZ OLMAYACAK

Galatasaray'ın bu aksaklıklar nedeniyle ciddi bir kaybı olmayacağını söyleyen Çelebi, “Galatasaray camiası için önemli olan geleceğe bakmmak. Geçmişi tartışmanın hiç kimseye yararı yok. Bizim için önemli olan 2010 Ağustos'ta bu stadı bitirmek.TOKİ çok güvenilir bir kurum ve marka. TOKİ'nin garantisi önemlidir. Biz gözlemci sıfatıyla projeye dahil oluyoruz. Ağustos 2010'da Seyrantepe'de olacağız. Ciddi bir ekonomik bir kaybımız olmayacak” şeklinde konuştu.

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Stadımız 2010'a hazır!

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Hayırlısı olsun

Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Stadımız 2010'a hazır!

Mesaj gönderen raven111 »

asslı yazdı:Hayırlısı olsun
evet hayırı olsun bir an önce bitsin :D

Kullanıcı avatarı
BHR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Stadımız 2010'a hazır!

Mesaj gönderen BHR »

İnş. tez zamanda biter =D>

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Stadımız 2010'a hazır!

Mesaj gönderen anamenia »

evet süper bir stadımız oldu çok mutluyum :D yaptık mı her şeyin en iyisini yapıyoruz valla :D

Kullanıcı avatarı
Erhanbay
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Stadımız 2010'a hazır!

Mesaj gönderen Erhanbay »

Stad bittekten sonra yönetim süperstar bir forvet alacakmış.İsmi diego forlan olarak duydum ama emin değilim.Forlan takımımıza gelirse çok güzel olur.