Yabancı hakem açıklaması

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Yabancı hakem açıklaması

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Başkanınımız Adnan Polat, takımımızın performansının, beklentisinin altında kaldığını söyledi.

Adnan Polat, Kanaltürk televizyonunda yayınlanan açıklamalarında, sezon başında takımlarının daha iyi bir durumda olacağına inandığını kaydederek, ''Galatasaray takımından daha yüksek beklenti içindeydim. İlk yarıyı 40 puanla tamamlayabileceğimiz düşünüyordum. Çok kötü, talihsiz puanlar kaybettik. Bu kadroyla daha başarılı sonuçlar alınacağını düşünüyordum. Yorgunluk, sakatlık gibi etkenler var'' dedi.

Tüm oyuncularının ve teknik heyetin, Turkcell Süper Lig'in ne kadar önemli olduğunu bildiklerine değinen Polat, ''Gelecek sezon yeni stadımızda Şampiyonlar Ligi oynamak istiyoruz. Futbolcularımız bunun bilincinde. Şu anda biz şampiyonluğun en büyük adayıyız. Galatasaray takımı, sezonun başındaki performansını tekrarlarsa, şampiyonluğun en önemli adayı olacaktır. Bunun için çalışıyoruz ve ben başarılı olacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 3 yıl, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in ise 5 yıl üst üste şampiyon olacaklarını söylediklerinin hatırlatılması üzerine Polat, kendilerinin bu sezona baktıklarını kaydetti.

"ARDA'DAN ÇOK MEMNUNUM"

Sarı-kırmızılı takımda kaptanlık görevini sürdüren Arda Turan'a övgülerde bulunan Adnan Polat, oyuncusundan çok memnun olduğunu belirtti.

Arda'nın saha içi ve saha dışındaki duruşundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Polat, "Bu yaşta, böyle bir yükün altına girildiğinde, bazı sıkıntılar yaşanabilir. Çok fazla gündeme getiriliyor. Hem çok büyütülüyor, hem de çok fazla eleştiriliyor. Arda'nın kaptanlığından da futbolculuğuna da hiç şüphem yok. Kapasitesini daha üst noktalara çıkaracağını biliyorum" ifadesini kullandı.

Polat, Arda'nın sık sık transfer haberleriyle de gündeme gelmasi konusunda, "Arda'nın, Avrupa'da üst seviye bir takıma transferi olursa, ben yolunu açarım" sözünü yinelerken, öncelikle Avrupa'da bir kupa kaldırılması gerektiğine dikkati çekti.

"ELANO DAHA İYİ OLACAK"

Brezilya Milli Takımı'ndaki performansı ile Galatasaray'da performansı sık sık karşılaştırılan Elano'ya değinen Adnan Polat, oyuncularının daha iyi olacağını belirtti.

Yabancı oyuncuların zaman zaman adaptasyon sorunu yaşayabildiklerini kaydeden başkan Polat, şunları söyledi: "Ayrıca Elano bir dönem milli maçlar için çok sok ülkesine gidip gelmek zorunda kaldı. Dinlenemeden maçlara çıktı. Ben, onun profesyonelliğini ve futbolculuğunu tartışmıyorum. Kendisine çok iyi bakan, çok iyi antrenman yapan, uyumlu sakin, işini en iyi şekilde yapmaya çalışan biri. Gün geçtikçe daha iyi olacağını düşünüyorum. O da kendisine güveniyor ve daha iyi olacağını biliyor. 1-2 maçta insanları kral yapmak, ya da yerin dibine sokmak bizim tarzımız değil."

TRANSFER KONUSU

Başkan Adnan Polat, takım içindeki oyuncuların durumlarıyla ilgili olarak, ilk yarının tamamlanmasının ardından teknik heyetle toplantı yapacaklarını aktardı.

Devre arasında takımdan gönderilmesi planlanan oyuncu olup olmadığının sorulması üzerine Polat, "Bunun tabii ki bende kalması lazım. İlk yarı bitince teknik heyetle bir değerlendirme görüşmemiz olacak. Ondan sonra raporlarına göre netleşir. Tabii ki, transfer ise Galatasaray'da bitmez" derken, sakatlanmasının ardından forvette sorular yaşadıkları Milan Baros'un da ikinci yarıya yetişmesini beklediklerini ifade etti.

"YABANCI HAKEM İSTEMİYORUZ"

Ligde üst üste yaşanan hakem hataları ve ardından Kulüpler Birliği Toplantısı'nda ortaya konulan tepkiyle ilgili değerlendirmede bulunan Polat, zaman zaman gündeme getirildiği gibi, yabancı hakem istemediklerini belirtti.

Ligde yabancı hakem kullanılması gerektiğini düşünmediğini söyleyen Polat, "Bize düşen, mevcut hakemlerimizin performansının nasıl daha iyi hale gelebileceğini düşünmek. Daha iyi geliştirmek, eğitmek, maç yönetmelerini sağlamak için gayret göstermek. Hatalar her zaman olacak. Maçlar yönetirken hatalar ortaya çıkacak. Hakemlerimizin maçı sonucunu önceden belirleme, şampiyonluk ya da küme düşmeleri önceden belirlemeleri söz konusu değil. Sadece şikayet eden değil, çözüm arayan taraf da olmalıyız" şeklinde konuştu.

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in, Kulüpler Birliği Vakfı'nın davetine, kendisinin ayrı bir davetle yanıt vererek, "Ben gelmem, siz gelin" yönünde duruş ortaya koyduğuna yönelik bir soruya da Polat, "O şekilde düşünmemek lazım. Federasyon bizim federasyonumuz. Federasyon binası da neticede kulüplere ait. Başkan daha önce Kulüpler Birliği Vakfı toplantısına geldi, başka yerlerde de görüştük. Tartışılacak konu bu değil." Hakemlerimizi nasıl daha iyi seviyelere çekeriz, bunun için kafa yormamız lazım' yanıtını verdi.