Aykut ve Pino konuştu

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Aykut ve Pino konuştu

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Futbolcularımız Juan Pablo Pino ve Aykut Erçetin, Galatasaray Televizyonu'na açıklamalar yaptı.

Futbolcularımız Juan Pablo Pino ve Aykut Erçetin, Galatasaray Televizyonu'na açıklamalar yaptı. Juan Pablo Pino, OFK Belgrad'la oynanan rövanş maçı ve kendi performansıyla ilgili soruları yanıtladı.

UEFA Avrupa Ligi'nde bir üst tura çıktınız sen de ilk asistini yapıp, karşılaşmada skora etki ettin. Neler söyleyeceksin?

Maç gayet iyiydi. Güzel bir asist yaptım. Güzel bir galibiyetle dönüyoruz.

Alışma süreci nasıl gidiyor? Çünkü bildiğimiz kadarıyla da dil problemi yaşıyorsun.

Futbol için önemli olan adapte olmak. Her geçen gün daha iyi adapte olduğumu düşünüyorum. Takım arkadaşlarımı, onların oyun tarzlarını daha iyi tanıyorum. Zamanla herşeyin daha da iyiye gideceğini düşünüyorum.

Performansını nasıl değerlendiriyorsun?

Skor olarak takım rahatladığı zamanda oyuna girdim, o yüzden çok fazla zor bir maç olmadı benim için. Ama ne olursa olsun, hiç olmazsa belli bir dakika görev bulma şansı buldum. Oynadığım dakikalarda kendimi gayet iyi hissettim.

Aykut Erçetin ise takım ve kendi performansıyla ilgili açıklamalar yaptı.

OFK Belgrad'la iki maç oynadınız ve ilki biraz talihsiz olsa da ikincisi çok güzel oldu. Takımın yanı sıra senin açından da iyiydi. Hem turu, hem de kendi performansını değerlendirirmisin?

Önemli olan turu geçmemizdi. Baktığımızda rakibimiz kötü bir takım değildi. Rakip 10 kişi kaldıktan ve üçüncü golü bulduktan sonra rahatladık. Benim açımdan iyi geçti. Verdiğimiz poziyonları da başarılı bir şekilde karşıladık. Kişisel performanslardan ziyade her zaman önemli olan bir bütün olarak takımın iyi performans göstermesidir.

İlk maçta yenilen golden dolayı sana eleştiriler vardı. Ama ikinci maça baktığımız zaman bütün bu eleştirileri susturan bir performans sergiledin. Belki bu yorumlardan da sıkıldın ama son bir cümle söylemek ister misin?

Takım ne zaman kazanırsa, galibiyet bir bütün olarak takımındır. Ama ne zaman gol yenilirse, ne zaman bir maç beraber biter, ya da takım sahadan mağlup ayrılırsa, her zaman kaleciye bakılır. Bana göre en önemli olan Galatasaray'ın başarısı. Söz konusu Galatasaray'ın başarısıysa, bu başarıda benim taşımam gereken bir yük varsa, bunu seve seve taşırım.