Cana: "Cevabımı sahada verdim"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Cana: "Cevabımı sahada verdim"

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Galatasarayımız'ın yeni transferlerinden Lorik Cana, Belgrad deplasmanında kendisine yapılan kötü tezahüratları umursamadığını söyledi.

Galatasaray'ın OFK Belgrad'ı 5-1'lik skorla mağlup ederek UEFA Avrupa Ligi'nde Playoff Turu'na yükseldiği maçın ardından sarı - kırmızlı futbolcular Lorik Cana ve Mehmet Batdal, dönüş yolunda açıklamalar yaptılar.

Galatasaray'ın Arnavut oyuncusu Lorik Cana, OFK Belgrad maçı ve taraftarların tutumları hakkında konuştu.

Maçla ilgili neler söylemek istersin?

Bu tarz farklı skorlar aldığınız zaman mutlaka kendinizi iyi hissedersiniz. Zaten Galatasaray olarak da bizden beklenen buydu. Çıkıp beklentilere cevap verdik. Böyle bir sonuç almak ve tur atlamak bizim görevimizdi ve görevimizi yerine getirdiğimizi düşünüyorum.

Bugün tribünlerde topu ayağına her aldığında aykırı tezahüratlar vardı. Arnavutluk vatandaşısın ve Sırbistan ile aradanızdaki husumet biliniyor. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?

Bu tip konularla çok fazla zaman harcamak istemiyorum. Aslında normal değil ve belki olmaması gerekiyor. Ama çok da önemli değil. Zaten hep söylediğim gibi benim tek amacım; Galatasaray'a en iyi şekilde yardım etmek, bu tip galibiyetlerde ve başarılarda pay sahibi olabilmek. Onlara en güzel cevabı sahada verdiğimi düşünüyorum.

Bu soru daha önce de sorulmuştu. Hâlâ spekülasyon konusu yapılıyor. Kilo fazlalığın olduğu söyleniyor. İdeal kilonda mısın, bu konuda bir açıklama yapabilir misin?

Uzun bir tatil döneminden çıktım, o yüzden belirli bir kilo fazlası ile gelmem normal. Her geçen hafta iyiye gittiğimi düşünüyorum. Lig başladığında ideal kiloma geleceğimi düşünüyorum. Şu anda zaten ideal kiloma yakınım. Kondisyon olarak da belki tam anlamıyla hazır değilim. Ama bir hafta sonunda hem kondisyon anlamında, hem de kilo anlamında en iyi hale geleceğimi düşünüyorum.

Lorik Cana'nın ardından Mehmet Batdal, kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Maçla ilgili görüşlerin nelerdir?

Güzel maç oldu. Daha önceki röportajlarımızda da söylemiştim. Bu turu geçeceğimize inanıyorduk. Biraz sıkıntılı oldu. İlk maçtaki 2-2'lik skor bizi ve taraftarlarımızı üzmüştü ve biraz sıkıntı yarattı. Olası bir aksi sonuç akıllara gelmeye başladı. Ama aynı zamanda takım olarak rakibimizden üstün olduğumuzu biliyorduk. Sadece üzerimizde 2-2'nin verdiği bir stres vardı. Erken gelen gollerle bundan da biraz kurtulduk. Daha sonra zaten farka gittik. İkinci resmî maçımda ilk golümle tanıştım. Bu aynı zamanda UEFA Avrupa Ligi'ndeki ilk golüm oldu, umarım gollerime ligde de devam ederim.

İlk maçta şansızım diyordun, gol atamamıştın. İkinci maçta golünü attın ve ne hissettin? Sonuçta ilk golündü. Bu sana neler kazandırdı?

İlk maçta da atmak istiyordum, hem taraftarın önünde olması hem de ilk maçım olduğundan o da özel olurdu. Ama biraz beceriksizlik, biraz şanssızlık oldu. Gerekenleri yaptım. Oradaki pozisyonun içerisindeydim. Pozisyonlara girmeye devam ettikçe gollerle buluşacağım. Gol atacaktım, biliyordum. Son 20 dakikada girdim ve golle buluştum. İki tane daha atabilirdim, güzel de olurdu. Ama üç pozisyon bir gol getirdi benim için. Az da olsa katkım oldu.

Takımla uyumun hakkında neler söylersin?

Gün geçtikçe kendimi daha çok kabul ettiriyorum. O rahatlığa, takımın içindeki uyuma karışabiliyorum. Zaman geçtikçe ve ben gol atmaya devam ettikçe ya da ben iyi futbol oynadıkça takımla uyum daha da gelişecek. Geliştikçe de takıma katkım daha da artacak. Umarım böyle devam eder.