"Arda için resmi teklif geldi"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen raven111 »

Yönetim kurulu üyemiz Taner Aşkın, Lig TV'de katıldığı 'Futbol Gündemi' programında Arda Turan'a 12.5 milyon avroluk bir teklif geldiğini söyledi.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Taner Aşkın Lig TV'de katılıdığı Futbol Gündemi programında, Arda Turan'a İspanya'dan resmi bir teklif geldiğini ve teklifin de 12.5 milyo avro olduğunu söyledi.

Galatasaray'da sezon sonu takımdan ayrılacağı konuşulan kaptan Arda Turan'ın Avrupa'ya transferine Taner Aşkın da yeşil ışık yaktı.
Taner Aşkın, Arda konusunda şöyle konuştu:

''Arda ile bir kez konuştum. Kendisiyle ilgili, niye genç yaşta kaptan yapıldığıyla ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Galatasaray'ın tarihine bakın, hep genç kaptanlar vardır. Arda, Türkiye'nin medarı iftiharı bir sporcu, bizim sporcumuz. Talihsiz bir sakatlık yaşadı. Özel yaşantısı beni alakadar etmiyor. Ben futbol oynadım, hocalık da yaptım, o psikolojiyi iyi bilirim. Arda artık kafasında Türkiye'de ve Galatasaray'da oynamasının zor olduğunu, kendisinin faydalı olamayacağını düşünüyor. Bir müddet ayrılıp kafasını dinledirme noktasına gelmiş durumda. Arda gitsin mi? Evet, net söylüyorum, Arda gitsin. Bundan sonra tutarsanız bir fayda beklemeyin. Bundan sonraki performansını, ne kadar sıkarsa sıksın yüzde 50'nin üzerine çıkaramaz. Galatasaray'a da kendisine de faydası olmaz. Biraz daha sıkarsanız, milli takıma da faydası olmaz. Bırakın genç yaşta önünü açalım ve her tarafa faydası olsun. Biz insanları yok etmek için uğraşmamalıyız. Var etmek için uğraşmalıyız. Yönetim kurulunda başkan masaya bu konuyu getirdiğinde, (Evet başkan, gitmeli) dedim. Arda'yı satmak için bahane arandığı söyleniyor, bu doğru değil. Asla böyle bir şey yok. Söylediklerim kendi fikrim. Kendisine bir İspanya takımından iyi bir teklif olduğunu biliyorum. Bu teklif 12,5 milyon avro civarında. Kulübe de teklifleri var. Ancak tabii ki başkanın tutumu önemli. Bizden sonraki yönetime kararı bırakmış olabilir.'

''İNAN KIRAÇ, (YÖNETİMİN ÖMRÜNÜ BİÇTİM) MESAJI YOLLADI''

Yaşananların, dışarıda yaşanan bir kapışmanın kulübe intikali olduğunu söyleyen Taner Aşkın, kulübün üzerinde bir takım oyunlar oynandığını savunurken, Galatasaray Lisesi ile Galatasaray Üniversitesi arasında lüzumsuz bir çekişme olduğunu belirtti.

''Galatasaray'da liseli arkadaşların kendilerine göre statüleri var. (Buranın sahipleriyiz, bu kulüp bizden çıkmış, haklarımız var ve elimizden alınamaz. Başka ortakları kabul etmeyiz) diyorlar. Buna mukabil, Galatasaray Eğitim Vakfı'nın başındaki İnan Kıraç Bey, Galatasaray Üniversitesi'nin de bu yapının içinde olması gerektiğini savunuyor. Ama bu kabul görmedi'' ifadelerini kullanan Aşkın, ''Bu konuyu biz yeni tüzüğe de koyduk, ancak sonra çıkarıldı. Buna İnan Bey'in tepkisi ise çok sert oldu. (İsteğim olmadı, yönetimin de ömrünü biçtim. Üç ay daha dayanamazsınız) diye yönetime mesaj yolladı. Bu sözlerimin sonuna kadar arkasındayım'' şeklinde konuştu.

''MEHMET HELVACI BURADA BİR TEMSİLCİ, KONTROLÖR''

Mehmet Helvacı'nın Özhan Canaydın ve Adnan Polat dönemlerinde yönetim içinde bir kontrolör olarak tutulduğunu savunan Taner Aşkın, kulübün sahibi olduklarını düşünenlerin Adnan Polat'a başkanlık görevini geçici olarak verdiklerine inandıklarını dile getirdi.

''Ben bildiğim için söylüyorum. Sayın başkana bu görev, bazı insanların kafasında geçici olarak verildi'' ifadesini kullanan Aşkın, şunları söyledi:

''Kulübün esas sahipleri olduklarını düşünenler, bu görevi devralmak istediklerini her yerde söylüyorlar. Kulübün sahibiyiz, duayeniz diyen İnan Kıraç gibi insanlar bunlar. Mehmet Helvacı da benim anladığım kadarıyla burada bir temsilci, kontrolör. Bu sistemin içerisinde ona bir görev verilmiş. Özhan Canaydın bana, (Mehmet Helvacı olursa olur, olmazsa olmaz bu iş) demişti. Gerisini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bunu sayın başkan da biliyor. İki sene Mehmet Helvacı dayandı, baktı ki yapılan işler o kadar iyi noktaya gitmeye başladı ki, (Benim de başkanlık sıram geldi, ben de soyunayım buna) dedi. Böyle bir formül buldu. Tüzüğü ele alın, birleşmeyi tek başına yaptığını söyledi. Acaba nasıl yaptı tek başına? Bunlar çalışmayla oldu. Yönetimler, hep beraber vardır.''

Aşkın, Ünal Aysal'ın, AIG'den Galatasaray hisselerini devraldığı dönemde Mehmet Helvacı'nın kendisinden hukuki danışmanlık için yüksek miktarda ücret aldığı şeklindeki iddialarının hatırlatılması üzerine, ''Bildiğim kadarıyla 250 bin dolar bir ücret alınmış. Bir anlaşma hazırlanması söz konusu ve bunun da belirli tarifeleri vardır. Zannediyorum Ünal Bey'le yakınlığı, kulübü ilgilendiren bir konu olması nedeniyle indirim de yapmış gibi geliyor bana. Çünkü daha fazla isteme hakkı da vardır'' diye konuştu.

''BAŞKAN ADAY OLMAZ''-

Taner Aşkın, Adnan Polat'ın olağanüstü genel kurulda aday olmayacağını düşündüğünü kaydetti.
Adnan Polat'ın olası adaylığıyla ilgili bir soru üzerine Aşkın, ''Adnan Polat benim tanıdığım kadarıyla Galatasaray'da kendisinden bir şey isteniyorsa kaçmaz, kaçamaz. Çok kırıldığı kesin. Hiç hak etmediği şeyler yaşadı. Başkanın kırgın ve üzgün olduğu kesin. Bugün için başkanın yeniden aday olmayı kabul edeceğini düşünmüyorum'' dedi.

FARUK SÜREN'E SERT ELEŞTİRİ

Taner Aşkın, mevcut yönetime en sert muhalefet yapan isimlerden olan eski başkan Faruk Süren'e ağır ifadelerle yüklendi. Faruk Süren'in AIG'ye Galatasaray hisselerini satarak 20 milyon dolar aldığını, sonra kulübün bundan nasıl bir maliyetle kurtulabildiğine iyi bakılması gerektiğini aktaran Aşkın, ''Kendisi, (Ben yönetimde görev almam. Bana gelip danışırlarsa yol gösteririm) diyor. Bence söylediklerini bir kez daha düşünsün. Bir karar alsın, kenara çekilip otursun. Galatasaray'da artık Faruk Süren başkana danışılacak herhangi bir konu kalmamıştır. Her şey onu aştı. UEFA Kupası'nın kazanıldığı dönemde İnan Kıraç kendisine markayla ilgili tavır koyduğunda, çıkıp da o günkü başarıyı paraya çeviremedi, değerlendiremedi. Bunları konuşalım, o çıksın ortaya. O kadar kolay değil. Bunları artık söylemek zorundayım'' ifadelerini kullandı.

Faruk Süren'in, ''Biz para vermedik, onları hortumladık'' sözlerine değinen Aşkın, ''Sayın başkan bu nasıl kelime, kendinize gelin. Siz bu camianın başkanlığını yaptınız'' diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Webaslan ve AA

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bence gitsin... Zaten Galatasaray bu sene Bank Asya'ya düşerse Arda çok gelir o zaman GS'ye :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

VSaBaH yazdı:Bence gitsin... Zaten Galatasaray bu sene Bank Asya'ya düşerse Arda çok gelir o zaman GS'ye :D
Bencede gitmeli artık Galatasaray ruhunu kaybetti ilk zamanlardaki gibi değil artık oynamak istemiyo gitsin o takımda en azından hayatını kurtarır daha iyi olur :) Yok ya Galatasaray'ı düşürmezler düşmezde zaten :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

raven111 yazdı:
VSaBaH yazdı:Bence gitsin... Zaten Galatasaray bu sene Bank Asya'ya düşerse Arda çok gelir o zaman GS'ye :D
Bencede gitmeli artık Galatasaray ruhunu kaybetti ilk zamanlardaki gibi değil artık oynamak istemiyo gitsin o takımda en azından hayatını kurtarır daha iyi olur :) Yok ya Galatasaray'ı düşürmezler düşmezde zaten :D

Takılıyorum zaten... GS ilk 10'a çok rahat girer gör bak sen... ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

Bence de gitsin çocuğu hayatından bezdirdiler ya! Sevgilisi, kotu, ayakkabısı, tatili her şeyine girdiler gitsin kurtulsun bence.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

anamenia yazdı:Bence de gitsin çocuğu hayatından bezdirdiler ya! Sevgilisi, kotu, ayakkabısı, tatili her şeyine girdiler gitsin kurtulsun bence.

Bayan bakış açısıyla yorum :D
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

:heh: 2 nizede katılıyorum arda bencede gitmeli gs para kazanır en azından şimdi paylaşacam o haberi :)

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Öylemi peki . . . :hıh: