Ateş de var duman da.

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Ateş de var duman da.

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

La Liga takımlarından Atletico Madrid'in başkanı Enrique Cerezos İstanbul'a geldi.

Kaptan Arda Turan için her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor! Liverpool ve Atletico Madrid'in Arda'nın peşinde olduğu bilinirken; genç futbolcunun sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Gerek Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut'un "Arda Turan gidecek" şeklinde yaptığı açıklamalar gerekse yönetim kurulu üyesi Taner Aşkın'ın "Arda için resmi teklifler var" ifadesi kafalardaki soru işaretlerini daha da arttırdı.

Yaşanan gelişmeler ve yapılan açıklamalarında ışığında dün gece sularında Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo'nun İstanbul'a gelmesi Atletico Madrid - Arda Turan flörtünü daha da alevlendirdi. Lig TV'den Bahri Havadır'ın haberine göre; Atletico Madrid başkanı Cerezos, Arda Turan için İstanbul'a geldi. Bahri Havadır, 7 Nisan Perşembe günü de Galatasaray yönetim kurulu üyesi Taner Aşkın'ı 'Futbol Gündemi' adlı spor programına konuk etmiş ve Aşkın'ın "Arda için resmi teklifler var. Bu tekliflerin 12.5 milyon avro civarında olduğunu biliyorum" açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü.

Atletico Madrid'in Başkanı Enrico Cerezos'un İstanbul'a gelmesinin ardından hareketli saatler yaşanırken; bir çarpıcı iddia da Doğan Haber Ajansı'ndan Kadir Çetinçalı'dan geldi. Çetinçalı, Atletico Madrid Başkanı Cerezos ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Ahmet Bulut'un pazarlık masasına oturduğunu belirterek; Arda'nın da bu transferde oldukça istekli olduğunu ileri sürdü.

İŞTE DOĞAN HABER AJANSI TARAFINDAN SERVİS EDİLEN O HABER:

"Galatasaray camiası dört koldan seçime hazırlanırken, görevi sona ermekte olan yönetim ise Arda'yı isteyen Atletico Madrid ile pazarlığı iyice hararetli bir duruma getirdi. Başkan Adnan Polat, Arda'yı resmen isteyen Atletico Madrid'in Başkanı Enrico Cerezos ile masaya oturdu. Adnan Polat ile Cerezos, Arda'nın menaceri Ahmet Bulut'un katıldığı kahvaltıda yıldız futbolcunun transferi için ilk kez Çırağan Oteli'nde bir araya geldi.

TEKLİF HARİKA

Atletico Madrid'in Başkanı, Arda'nın transferi için ne denli istekli olduğunu bizzat İstanbul'a gelerek belli ederken, Galatasaray'ın olumlu cevap vermesi halinde transferin gerçekleşmesinin an meselesi olduğu öğrenildi. Daha önce Sarı-Kırmızılı kulübe yazılı olarak 12,5 milyon euro teklif eden İspanyol Kulübü, gerekirse rakamı yüksetmeye hazır olduğunu açıkca belli etti.. Ancak görev süresi 1 ay sonra sona erecek olan Adnan Polat Yönetimi'nin bu teklife nasıl bir yanıt vereceğini merakla bekleniyor.

"BIRAK GİDEYİM BAŞKAN"

Arda'nın daha önce başkan Adnan Polat ile yaptığı görüşmede gitmeye son derece istekli olması ve "Beni bırak başkan diye yalvarması" Polat'ın elini kolunu bağlarken, seçim öncesinde yıldız futbolcuyu satıp satmamakta kararsızlığına sürükledi.

Mali Kongrede ibra edilmediği için büyük kırgınlık yaşayan Adnan Polat'ın, Arda'yı satması durumunda bile elde edilecek gelirin gelecek yılın mali tablosuna yansıyacak olması ve yeni gelecek yönetim kurulunun gelir hanesine yazılacak olması da ayrı bir düşündürücü etken olarak ileri sürülüyor."