Baltayı bu kez taşa vurdular

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Baltayı bu kez taşa vurdular

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

İşte Türkiye'yi sallayan (!), herkesi şok eden (!) Galatasaray taraftarını çileden çıkartan (!) bir devlet kanalında haftalardır tanıtımı yapılan video...

GALATASARAY FORMASI PARÇALDIR...
RENKLERİ DE SARI VE KIRMIZIDIR...

TRT-3'te dün gece yayınlanan Futbol Arenası programında ironik bir şekilde 'çok büyük tartışmalar' yaratacağı iddia edilen Arda Turan videosu yayınlandı. Günlerdir tanıtımı yapılan ve "Bu video Türkiye'yi sallayacak" sloganı ile yola çıkan devletin kanalı TRT-3'ün o görüntüleri dün gece sularında ekranına taşıması sarı-kırmızılı taraftarlar nezdinde 'oluşturulması' beklenen tepkiyi yaratmadı.

Temmuz 2010, yer Hollanda... Temmuz ayında Hollanda'da kamp yapan Galatasaray, özel bir maç için Almanya'nın Duisburg şehrinde... Ter idmanının ardından sarı-kırmızılı takımımızın yeni sezonda giyeceği formalar geliyor antrenman sahasına...

Profesyonel bir kamera tarafından kaydedilen görüntülerde şunlar yaşanıyor: Arda, Ayhan, Sabri ve Mustafa Sarp yeni sezon formalarının tanıtımı için hazırlık yapıyor. Mustafa Sarp'ın sessiz kaldığı ortamda Sabri, Arda ve Ayhan, dönemin sportif direktörü Adnan Sezgin ile diyaloğa giriyor. Sabri, "Adnan abi her sene enteresan bir forma çıkıyor" diye sesleniyor. Sezgin, "Ben bakmadım" diyor.

'Heriflere malzeme veriyoruz!' Aynı esnada somon rengi formayı giyen Arda Turan da "Heriflere malzeme veriyoruz. Ver siyah forma, beyaz forma, sarı- kırmızıyı giyelim." diyor. Birkaç dakika sonra Sezgin, 'Arslan' kodlu formayı Arda'ya gösteriyor, kaptan, "Eee Galatasaray forması nerede!" karşılığı veriyor. Sözlerini devam ettiren Arda, "Abi böyle forma olur mu ya! A... k... ben bunların" şeklinde bir ifade kullanıyor.

İşte Türkiye'yi sallayan (!), herkesi şok eden (!) Galatasaray taraftarını çileden çıkartan (!) bir devlet kanalında haftalardır tanıtımı yapılan video bu... Görüntülerin yayınlanmasından sonra programa telefonla bağlanan Arda ise olay hakkında şu açıklamayı yaptı: "Benim Galatasaray sevgimi, Galatasaray formasına olan bağlılığımı anlatmama gerek yok. Bir önceki sezon da turuncu forma vardı. Bu sefer de pembe (mercan forma) olunca, tepki verdik. Adnan abiye (Sezgin) şaka yollu isyan ediyorduk. Biz futbolcular olarak her zaman parçalı formayı giymek istiyoruz. Fikrimde bir değişiklik yok. Formanın rengini halen beğenmiyorum. Biz de Galatasaray taraftarı gibi, parçalı formayı giymek istiyoruz. Ancak orası bizim yatak odamızdı. Basının girmesi yasaktı. Bu görüntüleri sızdıranları da Allah'a havale ediyorum. Bu saatte yatağımdan kaldırılıp, açıklama yapmak zorunda bırakılıyorum."

Arda Turan'ın soman rengi forma hakkında söylediklerinin 'korkunç bir şeymiş gibi' duyurulması ve program sunucu, yorumcularının bir kısmının sarfettiği akılalmaz sözcükler bir kenara bu görüntülerin kim tarafından, nasıl servis edildiği hatta yayınlatılmaya zorlandığı konusunda ciddi şüphelerimiz bulunmaktadır. Öte yandan görüntüleri günlerdir bağıra bağıra yayınlayacaklarını duyuranların her şeyi bir kenara bırakıp bu görüntüleri kimin sızdırdığını uzun uzun sorgulamaları da trajıkomik bir durumdan öteye gitmemektedir. Türkiye sallandı, yer yerinden oynadı, Arda yıkıldı! Başka... Başka... Her zaman bir açıklama bekliyoruz deriz ya... Bu kez demiyoruz..

RESMİ AÇIKLAMA: "HAYRETLE İZLİYORUZ"

"17 Nisan Pazar akşamı TRT Spor Kanalı'nda yayınlanan Futbol Arenası isimli bir programda, profesyonel futbol takımımızın Temmuz 2010 tarihinde Avusturya'da yaptığı yaz kampı esnasında elde edilmiş bir takım görüntüler yayınlanmıştır.

Galatasaray Profesyonel futbol takımının 2010-11 sezonunda kullanacağı formaların reklam filmi çekimleri için yapılan hazırlıklar esnasında, doğal bir ortamda çekilen görüntüler, ilginç bir zamanlamayla, 9 ay sonra yayın kuruluşlarına servis edilmeye başlanmıştır. Bu çirkin tezgaha bilerek ya da bilmeyerek alet olup sakil bir rating savaşı rüzgarına kapılarak bizleri hayrete düşüren TRT Spor kanalını şiddetle protesto ediyoruz.

Söz konusu kaset servisini yapanların, yayınlayanların ve bunun arkasında yatan kirli tezgahın ortaya çıkarılması için Hukuk Departmanımız gerekli mercilere suç duyurusunda bulunacaktır. Galatasaray Spor Kulübü, söz konusu suçlular ortaya çıkarılana kadar da konunun peşini bırakmayacak ve takipçisi olacaktır. Kendilerine para karşılığı teklif edilen bu kaseti duyarlı davranarak kullanmayan yayın kuruluşlarına teşekkür ederiz."