Zembille gökten inmedi ya.

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Zembille gökten inmedi ya.

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

TRT Spor'da Arda Turan görüntüleri yayınlanırken, devlet kanalının bu görüntüleri almak için para ödeyip ödemediği sorusu da akılları kurcalamaya başladı.

Galatasaray ve Milli Takım'ın yıldızı Arda Turan'ın sezon başında yeni forma tanıtımları için yapılan reklam çekimleri esnasında arkadaşlarıyla özel görüşmelerinin basına yansımasının yankıları sürüyor. Galatasaray TV çalışanlarından kimse bu görüntülerden haberdar olmazken, dün de Serhat Ulueren konuyla ilgili olarak "Bana bu görüntülerle gelenler para almak istedi. Ancak ben kabul etmedim ve görüntüleri kabul etmedim" dedi.

Olayın patlak vermesi sonrasında birçok görüş ortaya atıldı. Çekilen görüntülerin ardından kulübün hemen hukuki işlem başlatarak, savcılığa suç duyurusunda bulunduğu bildirildi. Bir kesim bu kasetin maaşını alamayan GS TV çalışanları tarafından servis edildiğini ifade ederken Galatasaray cephesi ise bunun, formanın lansmanı sırasında çekilen ve kendilerinin arşivinde bulunmayan görüntüler olduğunu vurguladı.

Tartışılan kamera arkası görüntülerin filminin yönetmeni Mustafa Altıoklar ise yaptığı açıklamada, "Görüntünün sahibi ve kontrolü Galatasaray kulübündedir. Bir yönetmen çektiği görüntünün takibinde olmaz. Polis mi yönetmen? Bunlar Galatasaray'ı karıştırmaktan, insanları birbirine düşürmekten başka bir şey değil. Günümüz teknolojisinde biz filmlerimizin bile görüntülerini koruyamazken, bu tür sızmaların olması gayet doğaldır." ifadelerini kullandı.

Forma lansmanının yapıldığı dönemde Galatasaray yöneticisi ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Cemal Özgörkey ise görüntülerin Galatasaray TV tarafından kasede alındığını ifade ederken; Galatasaray TV Genel Yayın Müdürü Hasan Tankaya, bu tarz bir durumun söz konusu bile olmadığını söyledi.

Arda Turan'ın 'mercan' formalar için yaptığı açıklamaların yer aldığı kaset için TRT'den 50 bin dolar para istendiği ileri sürüldü. Kaset konusunda çeşitli dedikodular da artmaya başladı. Kasedi servis eden kişinin önce TRT'de program yapan Ersin Düzen'in peşinde koşup, kasedi pazarlamaya çalıştığı belirtildi. Bu kişinin bir dönem de Kanaltürk'ten Serhat Ulueren'i arayarak, kaset hakkında bilgi verip, satışı için para talep ettiği iddia edildi. Bu kişinin elinde, o günkü çekimlere ait başka görüntüler de bulunduğu ancak bunları 'ayıklayarak' sadece Arda Turan ile ilgili bölümü ortaya çıkardığı da söyleniyor.

Kanaltürk'te "Bize de geldi kaset. Para istediler. Almadık" diye açıklama yapılırken, TRT'nin aynı kaynaktan görüntüleri almasına rağmen, "Biz de bilmiyoruz" yorumunda bulunması, sarı-kırmızılı camiada "Gökten mi düştü bu görüntüler" tartışmalarını yarattı. TRT Spor'da bu görüntüler yayınlanırken, devlet kanalının bu görüntüleri almak için para ödeyip ödemediği sorusu da akılları kurcalamaya başladı.