Insua istemese de gidecek!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Insua istemese de gidecek!

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Arjantinli futbolcu Insua, gelecek sezon da Galatasaray forması giymek istediğini söyledi.

Arjantinli futbolcumuz Emiliano Insua, gelecek sezonda da takımda kalmak istediğini söyledi.

Kayserispor maçının ardından basın toplantısında konuşan Insua, "Galatasaray çok büyük bir camia. İstanbul'da çok güzel bir şehir ve kendimi burada çok rahat hissediyorum. Hagi zamanında çok fazla şans bulamadım, ama yeni hocamızla tekrar şans yakaladım. Performansımın da iyi olduğunu düşünüyorum. Umarım yeni yönetim beni burada tutar, çünkü Galatasaray'da kalmak benim en büyük hayalim" diye konuştu.

Galatasaray'dan ayrılmak için artık gün saymaya başlayan Insua, sakatlıktan yeni kurtulan Arda, Emre Çolak ile kaleci Aykut'tan sonra takımızın en az süre alan isim durumunda...

2009-2010 sezonunda Liverpool'da lig, kupa ve Avrupa maçları da dahil olmak üzere 40'ı ilk 11'de olmak üzere toplam 41 maça çıkan Insua, Galatasaray'da ise 12'si ilk 11'de olmak üzere 17 maça çıktı. Frank Rijkaard döneminde takımızda forma şansı bulmakta zorlanan Arjantinli oyuncunun kaderi, Hagi'nin göreve gelmesinden sonra da değişmedi. Hagi'nin göreve gelir gelmez "Kiralık oyuncu istemiyorum" açıklaması ile bir anda odak noktası haline gelen ve biletinin kesildiği ifade edilen Insua Bülent Ünder'in takımın başına geçmesi ve Hakan Balta'nın sakatlanmasıyla forma şansı bulmaya başladı.

Bir futbolcunun normal sezon boyunca sadece iki takımın formasını giyebileceği kuralından dolayı mecburen Galatasaray ile ipleri kopartamayan Insua için Premier League takımlarından Fulham, Stoke City ve Bolton nabız yoklamaya başladı. Bu takımlara ek olarak en ciddi girişim de Benfica cephesinden geldi. Insua için 5.5 milyon avro'yu gözden çıkartan Benfica, sezon sona ermeden Liverpool ile transfer pazarlıklarını tamamlamak istiyor.

Sezon sonunda takımımızdan ayrılacak olan Insua'nın kulübümüze olan maliyeti ise 1.9 milyon avro... Insua'yı kiralamak için Liverpool'a 750 bin avro ödeyen kulübümüz, Arjantinli futbolcuya ise 1 milyon 60 bin avro sabit, 8 bin avro da maç başına ödeme yaptı.