Pino neden affedildi?

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Pino neden affedildi?

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Teknik direktörümüz Bülent Ünder, sabah idmanının ardından açıklamalarda bulundu.

Antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Ünder, Beşiktaş ile oynayacakları derbi maçın her iki takımın da ligde iddiası bulunmamasına rağmen çok önemli olduğunu ifade etti.

Ünder, derbi maçı kazanmak için çalıştıklarını belirterek, "Her ne kadar iki ekibin de iddiası görünmemesine rağmen, derbi maçlar çok önemli. Çünkü bu maçları tarih yazacak. Biz de elimizden geldiği kadar bu maçı kazanmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Maalesef hem sportif başarıda hem de kadro yapısı itibariyle benim çok üzerinde durduğum istikrarı yakalayamadık. Bu da sanıyorum ligin sonuna kadar devam edecek. Ama futbolcularımdaki özveri, iyi niyet, fedakarlık ve mesleğe saygı kalan 4 hafta için beni bayağı umutlandırıyor. Bu dört hafta içinde alabileceğimiz en fazla puanı alıp, bulunduğumuz konumdan çokdaha iyi konuma çıkmak istiyoruz. Hala eksikler var ama hiçbir zaman bunu bahane etmedik. Sahaya çıkacak 11 kişi Galatasaray takımını en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaktır. Hafta sonu hem Beşiktaş, hem Galatasaray taraftarı, hem de futbolseverlere bekledikleri futbolu göstermek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Şu anda sıkıntı çektiğim mevkiler var. Gerek sakatlıklardan, gerek cezalılardan olsun sıkıntı içindeyiz. Ancak sahaya çıkacak takım en iyisini vermeye çalışacaktır" şeklinde konuştu.

PINO NEDEN AFFEDİLDİ?

Tecrübeli teknik adam, Juan Pablo Pino'yu yaptığı hatanın farkında olduğu için yeniden idmanlara aldığının altını çizerek, "Gençler hata yapacak, biz büyükler de yol göstereceğiz. Pino yaptığı hatanın farkına vardı. 15 günlük süre içinde her gün takip ettim. Yaptığının doğru olmadığını anladı ve kendi kendine özeleştiri yaptı ki geçen gün bana geldi. Yaşanan olaylardan ötürü üzgün olduğunu ve futbol oynamak istediğini söyledi. Elini uzatan insanı geri çevirmek gibi bir lüksüm olmadığı için kendisini şu an idmanlara aldım. Halen takipteyim" dedi.

Takımdaki sakat futbolucuların durumuna da değinen Bülent Ünder, "Neill kasığındaki ağrılar nedeniyle antrenmanlara dahi çok sancılı çıktığını ifade etti, doğrudur. Daha bir hafta önce Avustralya'ya gittiğinde kendi doktorunun ameliyat olması gerektiğini söylediğini belirtti. Kendisine ameliyat olması konusunda başkan izin verdi. Biz de bu olayı sağlıklı bir şekilde karşıladık. Kewell'ın kasığındaki ağrının ne zaman geçeceğini bilemiyoruz. Çok ağır bir soğuk algınlığı geçirdi. Onun da etkisi hala sürmekte. Sanıyorum bu hafta kendisinden yararlanamayacağız. Yekta da oynayamayacak. Lorik Cana ve Hakan Balta antrenmana çıktı. Sakatlığı olup da maç düzeyine gelmiş oyuncular var. Onları maç gününe kadar beklemek zorundayız" diyerek sözlerini tamamladı.