Ne zaman patlayacak bu çoçuk!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Ne zaman patlayacak bu çoçuk!

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Henüz 13 yaşında İstanbul Atışalanıspor'dan Galatasaray'a transfer olan Emre Çolak, 7 sezondur hemen her kademede sarı-kırmızılı formayı terletmeyi başardı. Emre'yi bekliyoruz...

Kara bulutların en yoğun bir şekilde üzerimizde dolaştığı şu günlerde Florya'nın en büyük neşesi Emre Çolak... Özellikle Bülent Ünder'in takımın başına geçmesinden sonra antrenmanlarda göstermiş olduğu hırslı, mücadeleci performansının yanı sıra neşeli tavırlarıyla da dikkat çeken Emre Çolak takımda bulunan tecrübeli oyunculardan da büyük destek görüyor.

Galatasaray'ın son dönemde altyapıdan çıkarttığı ve ısrarla üzerinde durduğu Emre Çolak'ın ne zaman beklenen patlamayı yapacağı ise hemen herkes tarafından tartışılmaya devam ediyor. Henüz 13 yaşında İstanbul Atışalanıspor'dan Galatasaray'a transfer olan Emre Çolak, 7 sezondur hemen her kademede sarı-kırmızılı formayı terletmeyi başardı.

Geçen sezon başında yönetim ile ters düştüğü için Altyapı sorumluluğundan istifa eden Ali Yavaş'ın Emre Çolak için kullandığı ifadeler aslında beklentilerin artmasında büyük rol oynuyor.

Emre'nin Türkiye'nin en yetenekli futbolcularından biri olduğunun altını çizen Yavaş, "Emre, Galatasaray için gerçekten büyük bir şans. Bizler, Emre gibi yeteneklerin A Takıma çıkması için büyük bir çaba harcıyoruz ancak burada asıl iş A Takım'da mücadele etmek değil, orada kalıcı olabilmek. Emre'nin diğer genç oyunculardan belki de en büyük farkı da kararlı, disiplinli yapısı" ifadelerini kullanmıştı.

Şu anda Ali Yavaş ile birlikte Azerbaycan'da Qebele'nin Futbol Akademisi'nde görev yapan Recep Yazıcı ise Emre Çolak'ın Galatasaray'a transferini şu şekilde anlatıyor; "Galatasaray alt yapısı ile amatör takım olan Atışalanı takımı ile hazırlık maçı yaptık. Bir baktım bir çocuk daha 13 yaşında ayağına inanılmaz hakim, çok beğendim. Takımın antrenörü Emin Tetikli, Emre'yi ilk önce vermek istemedi. Baktım ne topları, ne de soğuk havalarda giyecekleri malzemeleri var. Peki dedim sana 20 kaban, 5 tanede futbol topu verirsem ne dersin" dedim. Tetikli'nin cevabı kısa ve netti: "Tamam".

Daha önceleri de Beşiktaş altyapısında idmanlara çıkan Emre, lisans çıkartmadıkları için bonservisi elinde olduğunu hatırlatan Recep Yazıcı; "Beşiktaş takımın kapısını üç kez çaldım ve sonunda Emre'yi alarak Galatasaray altyapısına getirdim. Ordulu olan çocukta futbol fışkırdığını gördüm. Beş yıl içinde kademe kademe artış gösterdi, kendisini iyi geliştirdi. Avrupa'da uluslararası bir çok maçlarda oynadı." ifadelerini kullandı.

Büyük umutlar bağlanan ancak kendisinden beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremeyen Emre Çolak, Hollandalı teknik adam Frank Rijkaard döneminde A Takım'da forma şansı bulmaya başladı. Geçen sezon başında hazırlık kampında göstermiş olduğu başarılı performansla Rijkaard'ın gözüne girmeyi başaran Emre, son dönemlerin belki de en zengin kadrosu arasında kendisine yer bulamadı ve 25 kişilik takım kadrosuna alınmadı. O dönemde çalışmalarına A2 Takımı'nda devam eden genç oyuncu kısa bir 'pişme' evresinin ardından, sakat futbolcuların sayısının da artmasıyla birlikte yeniden A Takım'a çağrıldı. A Takım'da yine beklentileri karşılayamayan Emre ligde forma şansı bulduğu maçlarda kendisini pek de gösterememiş ve sadece Türkiye Kupası'nda attığı gollerle akıllarda kalmayı başarmıştı.

Frank Rijkaard'ın takımdan ayrılmasından sonra Hagi'nin göreve gelmesiyle ilk 11'de daha fazla forma şansı bulan Emre Çolak, 'Hagi' faktörüne rağmen bir türlü kendisini ilk 11'in aranılan ismi konumuna getiremedi. 2010-2011 sezonunda lig, kupa ve Avrupa maçları da dahil olmak üzere 6'sı ilk 11'de olmak üzere toplam 14 maçta mücadele Emre Çolak toplam 317 dakika sarı-kırmızılı formayı giydi. 2014 yılına kadar Galatasaray ile sözleşmesi bulunan Emre Çolak'ın sar-kırmızı forma altında beklenen patlamayı ne zaman yapacağı büyük bir merak konusu olmaya devam ederken; sarı-kırmızılı taraftarlar da genç oyuncuya desteklerini sürdürüyor.