Transfer affı!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Transfer affı!

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Pino'yu sezon sonunda göndermeyi planlayan Galatasaray, Kolombiyalı oyuncunun transferi için stratejik bir hamle gerçekleştirdi.

Galatasaray'da teknik direktör Bülent Ünder'in üç hafta önceki Trabzonspor maçından sonra ipini çektiği ve "Bundan sonra Galatasaray forması giyemez" dediği Pino'yu affetmesinin ardında yönetimin baskısının olduğu ortaya çıktı. Galatasaraylı idarecilerin, sezon sonunda takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılan Kolombiyalı'nın kadro dışı görünmesinin transferine engel olacağını düşündükleri ve Ünder'e "Oynatmasan da takımla birlikte çalışsın" önerisini getirdiği öğrenildi. Sarı-kırmızılı takımın 1-0 kaybettiği Trabzonspor maçının ardından Pino için "Sahada dolaştı" diyen Ünder, dün düzenlediği basın toplantısında Kolombiyalı oyuncunun yaptığı hatanın farkına vardığını ifade etti ve şöyle konuştu:

"Yaptığının doğru olmadığını, kendi kendine özeleştiri yaptı ki geçen gün bana geldi, olaylardan üzgün olduğunu, futbol oynamak istediğini söyledi. Elini uzatan insanı geri çevirmek gibi lüksüm olmadığı için kendisini şu an idmanlara aldım. Halen takipteyim.''

16 GÜN KADRO DIŞI

Trabzonspor mağlubiyetinin ardından düzenlediği basın toplantısında teknik direktör Bülent Ünder, sürpriz bir çıkış yaparak, Juan Pablo Pino'yu kadro dışı bıraktığını şu sözlerle ifade etmişti: "10 kişi kalmış bir durumda sahada dolaşan Pino'ya çok kızdım. Bize Galatasaray formasını giymesini bilen ve yakışan birilerine vermemizin gerektiğini biliyorum. Bundan sonra Pino Galatasaray forması giyemez." Kolombiyalı, 16 gün sonra takıma döndü.
ında bir şey yok" dedi.