"Kily, bile gelse formayı alamaz"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

"Kily, bile gelse formayı alamaz"

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Arjantinli futbolcu, "Gerets’in yerinde olsaydım, ben de sol kanatta Arda’yı oynatırdım. Galatasaray’a Arjantin Milli Takımı’ndan Kily Gonzales’i bile getirseniz, formayı ondan alamaz" dedi.

Haftalarca yedek kulübesinde oturduktan sonra, Arda Turan’ın sakatlanması üzerine Bursaspor maçında ilk 11’de oynama şansı bulan Marcelo Carrusca, ortaya koyduğu futbolla beğeni topladı.

Galatasaray'da ilk kez bir maçta 90 dakika forma giyen Arjantinli sol kanat oyuncusu, büyük tevazu göstererek, kendisini yedek kulübesine hapseden Arda Turan’a övgüler yağdırdı. Carrusca, Erik Gerets’in sol kanatta kendisinin yerine Arda’yı oynatmakta haklı olduğunu belirterek, "Takımın teknik direktörü ben olsam, gene aynı kararı verir, Arda’yı oynatırdım" dedi. Arda’nın, çok özel yeteneklere sahip olduğunu vurgulayan Carrusca, şöyle konuştu:

"Arda gerçekten çok iyi bir oyuncu. Açıkçası, Galatasaray’a gelmeden önce böyle bir rakibim olduğunu bilmiyordum. O, böyle bir patlama yaptıktan sonra benim kulübede olmam gayet doğal. Bu takıma Arjantin Milli Takımı’ndan Kily Gonzales’i bile getirseniz, formayı Arda’dan alamazdı."

"Özgüvenimi kazandım"

Kendi durumunu da değerlendiren Carrusca, Bursaspor maçında oynadığı iyi futbolla kendisini eleştirenlere en güzel cevabı verdiğini ifade etti. Arjantinli futbolcu, "Forma şansı bulamadığım için kendime güvenim kaybolmuştu. Fakat, Bursaspor maçında görev alınca, üstelik iyi de oynayınca özgüvenim geri geldi. Artık daha mutluyum. Galatasaray’dan ayrılma düşüncesini kafamdan sildim" diye konuştu.

Marcelo Carrusca’nın Bursaspor maçındaki başarılı performansı, bu oyuncunun transferi nedeniyle ağır eleştiriler alan yönetimi de rahatlattı. Başkan yardımcısı Adnan Polat, Carrusca’ya en başından beri inandıklarını belirterek, "Biz bu transferi yaparken, futbol bilgilerine güvendiğimiz kişileri görevlendirdik. Carrusca iyice incelendikten sonra alındı. Bu futbolcuda gelecek görmeseydik, almazdık.Carrusca, ileride bir yıldız olacak" diye konuştu.