Bir galibiyet 'mutlu' eder

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Bir galibiyet 'mutlu' eder

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Futbolcularımız, Beşiktaş maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray futbolcular, Servet Çetin, Gökhan Zan, Juan Culio ve Emiliano Insua Beşiktaş derbisiyle ilgili Galatasaray Televizyonu'na açıklamalar yaptı.

Servet Çetin: "Maalesef bu sezon hiç derbi kazanamadık. Son derbi maçını kazanarak bir derbi maçı kazanmak istiyoruz. Tabi zor bir maç olacak, kendi evlerinde iyi oynuyorlar, iyi bir kadroları var. Kupa öncesi bizimle iyi bir sınav olacak onlar içinde. Ama biz kazanmak için gideceğiz. İyi şekilde mücadele edersek kazanacağımızı düşünüyorum."

Gökhan Zan: "Her şeyden önce bir derbi maçı oynayacağız. Önemli bir müsabaka olacak. Her iki takımda da eksikler var tabi ki bu bir mazeret olmayacaktır. Güzel bir karşılaşma izlettireceğimize inanıyorum. Geçmişten bu yana iki ezeli rakibin ama ebedi dostluğun olacağı bir maç olacağına inanıyorum. Dediğimiz gibi ezeli rekabet olacak ama ebedi dostluk her zaman devam edecektir iki takım arasında. Kendi taraftarlarının seyircilerinin avantajını kullanacaklardır. Önemli bir karşılaşma olacak. Bizim taraftarımızın da bu maçta bizleri yalnız bırakmayacağını düşünyoruz. İnşallah futbolseverlere, Türk spor kamuoyuna, herkese zevkli bir seyir olur diye düşünüyorum. Öyle umut ediyorum. Tabi ki camiamıza ve taraftarımıza bir derbi maçı kazandırmak istiyoruz. Sahada iyi bir mücadele, futbol zevkine yakışır bir karşılaşma, her iki büyük camianın bir arada olacağı karşılaşmanın sonunda dostluğun kazanmasını temenni ediyorum. Umarım maç sonunda gülen taraf biz oluruz."

Juan Culio: "Genel anlamda sezona baktığımızda taraftarımızı fazla mutlu edemedik. O yüzden bu maçın önemi bizim için daha da artıyor. Bu maçtan iyi bir sonuç alıp, iyi bir galibiyet alıp, bu zamana kadar üzdüğümüz taraftarlarımızı hiç olmasa biraz mutlu etmek istiyoruz."

Emiliano Insua: "Bizim için tabi ki çok önemli bir maç, derbi maçları her zaman önemli ve çok özel maçlardır. O yüzden iyi bir futbolla, güzel bir futbolla alacağımız üç puanla taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz."