Mahmuti: "Tiksiniyorum"

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mahmuti: "Tiksiniyorum"

Mesaj gönderen raven111 »

Resim

Teknik direktörümüz Oktay Mahmuti, Olin Edirne maçından sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beko Basketbol Ligi'nin 29. haftasında Galatasaray Cafe Crown'un deplasmanda Olin Edirne Gençlik karşısında son saniyede yediği basketle mağlup olmasının ardından menajer Oktay Mahmuti, hakem kararlarını eleştirdi.

Mahmuti, "Benim canım acıyor. İnsanların emeğe karşı olan saygısızlığını görmemek için en iyisi buralardan gitmek. İstifa mı etmek gerekir? İnsanların uyanması ve bu çirkefliği durdurmak için istifa mı etmek gerekir? Şu anda burada bulunmaktan tiksiniyorum." dedi.

Kendi duygularını mümkün olduğunca bastırmak zorunda olduğunu dile getiren Mahmuti, ''Çok çirkin ve sporun içinde olmayan şeyler yaşandı. Büyük bir camiayı temsil ediyorum dolayısıyla ona uygun konuşmalıyım. Kendi duygularımı mümkün olduğunca bastırmam gerekiyor. Bugün burada yaşananlar seviyesiz, Olin Edirne takımından dolayı değil, yaşananlar hakikaten çirkin ve yakışmayan bir görüntü oldu. Böylesine insanların mücadelesine, emeğine saygısız olmalarını ben hakikaten kaldıramıyorum. Hiç konuşmadık, hep kendimizi tuttuk, ilk kez konuşuyorum, hep yutkunduk ama bugün burada yaşananlar hakikaten beni bir spor adamı olarak çok acıttı. Ben bunu Efes Pilsen antrenörüyken, Panathainakos'la oynadığımız maçlarda yaşıyordum. 3. dakikada iki uzunun 4'er 5'er faul pozisyonlarına gelmesi... 20 senedir bu işin içindeyim en çirkin günlerden birini yaşadım.'' şeklinde konuştu.

Bir gazeteci, Mahmuti'ye ''seviyesiz ve çirkin olarak değerlendirmenizde kimi kastediyorsunuz?'' sorusu üzerine Mahmuti, daha fazla konuşamayacığını belirterek toplantı odasından çıktı.