Arda Turan'a 'sıcak' markaj.

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Arda Turan'a 'sıcak' markaj.

Mesaj gönderen raven111 »

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, takımda kalıp kalmayacağı netleşmeyen Arda ile konuştu. Deneyimli hoca, yıldız futbolcudan bu sezon da Sarı-Kırmızılı formayı giymesini istedi. Genç kaptanı büyük ölçüde ikna eden Terim, antrenmanlarda da futbolcusunun güzel hareketleri karşısında övgü dolu sözler sarf ediyor.

Resim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Avusturya kampında takım kaptanı Arda Turan ile yakından ilgileniyor. Tecrübeli teknik adam, birçok takımdan transfer teklifi alan ve bu sezon Avrupa'ya gitmeyi planlayan yıldız futbolcuyu kalması yönünde ikna etmeye çalışıyor. Terim, İstanbul'da kendisi için düzenlenen imza töreninde Arda için şu açıklamayı yapmıştı: "Arda bana medya aracılığıyla haber göndermesin. En doğru kanal benim ve Ali Dürüst'tür. Arda bizim sözleşmeli oyuncumuz. İki yıldır iyi oynamıyor. Önce kulübe olan borcunu ödesin."

Kampta Arda'ya özel ilgi gösteren tecrübeli teknik adam, çalışmalar esnasında genç kaptanla sık sık konuşuyor. Futbolcusunun yaptığı her hareketi yakından takip eden deneyimli çalıştırıcı, güzel hareketlerinde ise "Bravo Arda, işte böyle oyna." diyerek moral veriyor. Başarılı taktisyenin kamp yapılan otelde de Arda ile dün gece bir konuşma yaptığı öğrenildi. Terim'in yıldız futbolcuya, "Şampiyon olmak için yeni bir takım kuruyoruz. Böyle bir ortamda senin ayrılmanı istemiyorum. Senin gibi kaliteli ve takıma kaptanlık yapacak bir oyuncuya ihtiyacımız var. Bu yüzden bizimle bu sezon kal ve şampiyonluk kupasını havaya kaldır. İyi bir sezon geçir ve istediğin Avrupa takımına rahatlıkla transfer ol. Ben senin Avrupa hayalini gerçekleştirmene engel olmam." diyerek söz verdiği öğrenildi.

Bu arada yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Vörgl kasabasında sürdüren Galatasaray'da kafile başkanlığı yapan yönetici Abdurrahim Albayrak, Sarı-Kırmızılı teknik heyet ve oyuncuları yalnız bırakmıyor. Kampta teknik heyet ve oyuncuların sorunuyla yakından ilgilenen yöneticiye, antrenmanlarını izlemeye gelen gurbetçiler de büyük ilgi gösteriyor. Dün yapılan idmanı takip eden bir grup gurbetçi, Albayrak'tan, "Şampiyon olmayalım ama şu Fenerbahçe'yi yenelim artık." isteğinde bulundu. Albayrak da taraftarların yanına giderek, "Artık hepimizin yüzü gülecek. Size söz veriyorum bu sezon hem Fenerbahçe'yi iki lig maçında da yeneceğiz hem de sezon sonunda şampiyon olacağız." dedi.