'Stancu serbest kalacak'

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

'Stancu serbest kalacak'

Mesaj gönderen raven111 »

Orduspor'un Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Emmanuel Culio ve Bogdan Stancu ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Resim

Orduspor'un Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Bugün Gazetesi'ni ziyaret ederek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın Karadeniz ekibine kiralık olarak verdiği Culio'nun bonservisini alacaklarını belirten Türkmen, Arda Turan'a da göndermede bulundu. Konuşmanın bir başka çarpıcı yanı ise Bogdan Stancu konusunda yaşanan transfer taksidi ile ilgili yaşanan yeni gelişmeler...

Türkmen Culio hakkında konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor; "Atletico'yu giden Arda'yı son yılda gösterdiği performansa göre transfer etmem. Culio için Galatasaray'a 350 bin euro verdik. Haziran ayında 1 milyon 550 bin euro daha verip bonservisini alacağız. Artık İstanbul'a dönmesi çok zor"

Geçtiğimiz aylarda Galatasaray 2.Başkanı Ali Dürüst'ün açık yüreklilikle ifade ettiği "Arda'nın gideceğini bilseydik, Culio'yu Orduspor'a göndermezdik" ifadeleri hakkında da konuşan Türkmen; "Arda'yı son iki yılda gösterdiği performansına bakarak transfer etmezdim. Culio için Galatasaray'a 350 bin euro ödedik. Önümüzdeki haziran ayında Arjantinli oyuncu için Sarı-Kırmızılılara 1 milyon 550 bin euro daha ödeyip bonservisini alacağız. Artık onun bu saatten sonra İstanbul'a dönmesi çok zor. O Artık bizim oyuncumuz. Stancu transfer taksidinin ikinci bölümünü alamadığı için Galatasaray'a ihtarname çekti. Sorun bir hafta içinde netleşecek. Eğer Rumen oyuncu serbest kalırsa menajeri Becali ile bu sorunu hemen çözeceğiz."

Yapancı oyuncuların keyfilerinin yerinde olduğunu kaydeden Türkmen, "Culio, Stancu başta olmak üzere tüm yabancı oyuncuların evini, arabasını ve kendileri ile yakından ilgilenecek yardımcılar verdim. Yabancı oyuncunun keyfi yerinde olduğu zaman performansları üst düzeye çıkıyor. Örneğin Culio'nun geçtiğimiz günlerde çocuğu rahatsızlanmış eczaneye gitmişler. Eczacı arkadaş para istememiş. Culio bu olaydan dolayı çok mutlu olmuş. Yemek yedikleri yerlerde para almıyorlar. Bu tür olaylar yabancıları çok mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.