Bu iki transfer defteri kapandı!

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Bu iki transfer defteri kapandı!

Mesaj gönderen raven111 »

Galatasaray, başkan Ünal Aysal'ın 'kesin' talimatıyla Suarez ve Gillet defterini kapattı. Sarı-kırmızılı taraftarlar tam anlamıyla Shaqiri transferine odaklanmışken; camia kulislerinde sürpriz bir transfer hamlesinin gelebileceği yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Resim

Ara transfer döneminde kadrosunu Yiğit Gökoğlan ile takviye eden Galatasaray'ın elinde kalan tek isim Xherdan Shaqiri oldu. Fatih Terim'in "Yönetime sunduğum listede Shaqiri, Suarez ve Gillet var" açıklamasının ardından sarı-kırmızılı yönetim açık bir şekilde bu oyuncuların transferi için tüm kozlarını oynamaya başlamıştı.

Transfer sürecinde önceliği Shaqiri'ye veren Basel'e 10 milyon euro'ya yakın bir rakam teklif eden ve 'beklemeye' geçen Galatasaray, Suarez ve Gillet için yaptığı son hamleden de olumsuz yanıt aldı.

Suarez ve Gillet için toplam 8 milyon euro teklif eden sarı-kırmızılı yönetim, Anderlecht'in 13 milyon euroluk bir rakamı masanın üzerine koymasının ardından bu transferi resmen rafa kaldırdı.

Başkan Ünal Aysal'ın 'kesin' talimatıyla Anderlecht ile görüşmeleri sonlandıran sarı-kırmızılı yöneticiler, tüm konsantrasyonunu Shaqiri'ye verirken; camianın kulislersinde transfer sürecinde sürpriz bir hamlenin damga vurabileceğinini yüksek sesle konuşmaya başladı.

"BANA İNANMIYORSANIZ, FOTOĞRAFI GÖSTEREYİM"

Belçika Ligi'nde Anderlecht'in Kortrijk'i Gillet'in attığı golle 1-0 yendiği maçın ardından kendisine sorulan soruları cevaplayan Matias Suarez, "Galatasaray ile ilgili bir şey duymadım ve bana gelen de bir teklif bulunmuyor. Menajerimin, İngiltere ya da Türkiye'de transfer görüşmeleri yaptığı haberleri de gerçeği yansıtmıyor. Bunu kanıtlamak için sizinle geçen hafta gittiğimiz bir restaurantta çekildiğimiz bir fotoğrafı paylaşabilirim. Başka bir takıma transfer olursam benim de haberim olur heralde" ifadeleri kullandı.

ANDERLECHT, GILLET İLE UZATIYOR

Galatasaray'ın transferi için girişimlerini durdurduğu Guillaume Gillet'e kısa bir süre önce yeni bir sözleşme teklif eden Anderleht, Belçikalı oyuncudan cevap bekliyor.

Anderlecht ile 2013 yılına kadar sözleşmesi bulunan Gillet hakkında da açıklamalarda bulunan Ariel Jacobs, "Gillet ile Türkiye'den dönüşte de konuştuk, kafasında transfere ilişkin bir durum bulunmuyor. Onun da bizler gibi en büyük isteği sezon sonunda kupa kaldırmak" şeklinde konuştu.