Burada futbol oynamak cinayettir

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Burada futbol oynamak cinayettir

Mesaj gönderen raven111 »

Galatasaray Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, Eskişehirspor maçı öncesi açıklamalarda bulunurken sahanın zemininden şikayet etti.

Resim

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş, Eskişehirspor maçı öncesi kamp yapılan otelde GSTV’ye açıklamalarda bulundu.

Galatasaray adına çok önemli bir karşılaşma olacak. Hem puan farkını korumak, hem de üst üste 10. galibiyeti elde edip kulüp rekorunu kırmak açısından Eskişehirspor maçı büyük önem taşıyor. Mücadeleyle ilgili neler söylemek istersiniz?
"İyi bir gidişatımız var takım olarak, moral olarak. Her maç olduğu gibi bu mücadeleye de iyi hazırlandık. Takım olarak hazırız. Birkaç sakatımız var ama çok önemli değil. Galatasaraylı her oyuncu bizim için değerlidir, onların yeri oynayacak oyuncular görevlerini en iyi şekilde yapacaktır. Şu an itibariyle bu maça hazırız"

Her deplasman maçında önce maç sabahı Yardımcı Antrenör Ümit Davala’yla birlikte rutin kontrollerinizi yapıyorsunuz. Saha zeminini kontrol ediyorsunuz, bugün de bunu gerçekleştirdiniz. Oldukça soğuk bir hava var ve zeminin buzlu olduğu söyleniyor. Bu konudaki son bilgileri sizden alabilir miyiz?
"Genellikle maç sabahı rutin kontrollerimize gidiyoruz ama bu sefer bu havayı görünce sahayı çok merak ettik. Dün akşam 19.00’da da gece 22.00’de de gittik. Şimdi de oradan geliyoruz ancak zeminin çok iyi olmadığını gördüm. Maalesef buzla kaplı bir zemin var. Şu an itibariyle o sahada futbol oynamak bence futbolcu sağlığına çok büyük zararlar verebilir. Oradaki yetkililerle görüştük, onlar da hemen hemen aynı fikirde. Ama tabi ki son karar Cüneyt Çakır’ın, sahaya o bakacak. Akşam saatlerinde -8 derece gibi bir hava ve kar yağışı bekleniyor. Alttan da buz olursa futbolcu arkadaşlarımız, hem bizim takımımız, hem de Eskişehirsporlu oyuncular zorlanabilir. O konuda bir sıkıntı var. Dileriz ki akşam maç oynanırsa hiç kimse sakatlanmadan mücadeleyi bitirmiş oluruz. Ama şu an itibariyle o sahada maç yapmanın çok iyi olacağını da açıkçası düşünmüyorum."

Siz de yakın zamanda futbolu bırakan bir isimsiniz, böyle zeminlerde futbolcular ne tip zorluklarla karşılaşır?
"Futbolcular bu sahada ‘’Bir an önce maç bitsin, sakatlanmayayım, sakatlık olmadan bu maçı bitireyim’’düşüncesinde olurlar. Çünkü gerçekten sakatlanmaya müsait bir maç. Çapraz bağı gibi, menisküs gibi, yere düşüldüğü takdirde kırılma tehlikesi olabilir. Ben herkesin duyarlı olacağını düşünüyorum, normal şartlarda buraya kadar gelmişken tabi ki oynamak istiyoruz. Artık durum yetkililere bağlı. Akşam bakacağız, tekrar sahayı kontrol edeceğiz zaten."