Aysal, Fener'i resmen ezdi

Galatasaraylıların yeri...
Kullanıcı avatarı
raven111
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Aysal, Fener'i resmen ezdi

Mesaj gönderen raven111 »

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe yönetici Nihat Özdemir'in borsa konusundaki açıklamalarına yanıt verdi.

Resim

Galatasaray başkanı Ünal Aysal, merhum eski başkan Özhan Canaydın'ın doğum günü kutlamasının ardından mikrofonlara açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir'in borsa değerleri hakkındaki açıklamalarına değinen Aysal, "Nihat Özdemir benim dostum. Bütün Fenerbahçeliler ve Fenerbahçe yöneticileri gibi bir dostum. Böyle bir ihtiyac hissedip, böyle bir konuşma yaptıysa ben bir şey eklemek istemiyorum. Bizim Galatasaray olarak bugüne kadar Fenerbahçe ile ilgili bir problemimiz ve şikayetimiz olmadı. Fenerbahçe için şöyle ya da böyle olsun diye bir talebimiz de olmadı ve bundan sonra da olmaz. Kardeş kulübümüz, dostumuz, ezeli ve ebedi rakimiz onlar ve onları çok seviyoruz" diye konuştu.

"BİZ DURUŞUMUZU AÇIKCA BELLİ ETTİK"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun kongresine de değinen Aysal, "Kongrede herhalde Federasyon ortaya bir teklif getirecek ve o teklifi görüşeceğiz. Zaten karar verecek aşağı yukarı 280 kişiyiz ve bizim Galatasaray olarak 7 üyemiz var. Bugüne kadar söylemek istediklerimizi söyledik. Durumumuz, konumumuz ve pozisyonumuz çok net bir şekilde belli. Bunun üstüne eklenecek bir şey yok." dedi.

Kongredeki oylamanı açık yapılacağı iddiaları sorulan Aysal, "Katiyetle açık oylamadan yanayım. Herkes kendi durumunu ve fikrini bildirsin. Böylelikle kamuoyu da kimin ne düşündüğünü ve nerede durduğunu görsün" sözleriyle tarafını açıkça ifade etti.

"BELİRSİZLİKLER UMARIM ORTADAN KALKAR"

Oylamadaki tutumları hakkında da konuşan Galatasaray Başkanı, "Belirsizlikler umarım ortadan kalkar. Bütün istediğimiz bu. Umudum da var, çünkü ben federasyonumuza çok güveniyorum. Federayon başkanının sağ duyusuna çk güveniyorum. Onlar böyle bir gerek duydular ki bu toplantıyı düzenlediler. Bu toplantıdan muhakkak bir netice çıkmaısı lazım. Fenerbahçe yönünden de, diğer kulüpler yönünden de bazı şeylerin netlik kazanması kulüplerimizin prestij kaybını önlemek açısından son derece önemli. Bütün duamız bu işin bir an evvel bitmesi ve spora dönmemiz" diyerek açıklamalarını noktaladı.